Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Kā atvērt dievnamu
15.05.2008 pl. 08:36

Pēc ilgiem gadiem durvis apmeklētajiem vēris Romas katoļu Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles tornis. Torņa trešajā stāvā sestdien atklāja fotomākslinieces Irinas Tīres izstādi, kas veltīta Mātes dienai.

Fotolapās ar lielu pietāti un maigumu pausts mākslinieces skatījums uz sievietes lielo sūtību – būt mātei. Izstādē ir skatāmi gan jau redzēti, gan pavisam jauni darbi. Sirsnīga bija arī izstādes atvēršanas procedūra draudzes locekļu, mākslinieces draugu un fotomodeļu – māmiņu lokā.

Tas bija viens no pasākumiem, ko Mātes dienas priekšvakarā rīkoja fonds "In Excelsis". Bet stundu pēc izstādes atklāšanas katedrālē koncertēja Mūzikas skolas audzēkņi. Dienvidkurzemes dekāns un Svētā Jāzepa draudzes prāvests Gatis Bezdelīga, kas ir viens no fonda dibinātājiem, stāsta, ka fonda mērķis ir, rīkojot dievnamā izstādes un koncertus, neuzkrītoši pievērst cilvēku uzmanību arī kristīgajām vērtībām. Paredzēti gan Liepājas Simfoniskā orķestra, gan citu mākslinieku koncerti. Ir iecere veidot dārza koncertu ciklu "Mūzika logos": draudzes nama logos spēlēs Simfoniskā orķestra mūziķi. Paredzēts arī veidot mūzikas un mākslas studiju: fonda dalībnieki – mūziķi, amatnieki, mākslinieki – ir gatavi nodot savas prasmes jaunajai paaudzei. Fonda nodomos ir arī izveidot sakrālo muzeju, kurā interesenti varētu aplūkot liturģiskos apģērbus, traukus, priekšmetus un citas liecības par katedrāles vēsturi, kas varētu neuzbāzīgā formā ļaudis iepazīstināt ar kristietību. Lai atjaunotu katedrāli, kurā atrodas daudz mākslinieciski augstvērtīgu mākslas darbu, fonds cer piesaistīt arī Eiropas naudu.

Nākamais fonda pasākums būs 18.maijā pulksten 14, kad muzicēs Igetas Gaiķes audzēkņi, bet 31.maijā paredzēts Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts, kurā skanēs Johannesa Brāmsa mūzika.

Kurzemes-vards.lv
Foto: Katedrāle.lv

• Attēlu galerija •
(uzklikšķiniet, lai palielinātu)