Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Divi Garīgā semināra audzēkņi saņem garīdznieka tērpu

Sestdien, 18. martā, Rīgas Svētā Franciska baznīcā divi Latvijas Starpdiecēžu augstākā garīgā semināra otrā kursa audzēkņi pirmo reizi tika ietērpti sutanās jeb garīdznieka tērpā.

Tiesības uz ūdeni pāvests pielīdzina tiesībām uz dzīvību, nākotni un cerību

Pāvests ir nosūtījis vēstuli tikšanās “Ūdens un cerība” dalībniekiem, kuri bija sapulcējušies pirms ūdenim veltītās ANO konferences, kas 22. martā sākās Ņujorkā.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Sadraudzības pasākums tiem, kas dosies uz Jauniešu dienām

Latvijas jaunieši turpina gatavoties ceļam uz Lisabonu, Portugāli, kur šī gada vasarā norisināsies Pasaules Jauniešu dienas. Jau 26. martā jaunieši, kas vēlas doties uz Portugāli, aicināti tikties kārtējā sadraudzības pasākumā.

Tas ir tas, kas Jēzum patīk vislabāk, uzskata svētā Faustīne

“Tie, kas nelūdz Jēzu Viņa ciešanās,” rakstīja dzejnieks un priesteris Džerards Menlijs Hopkinss, “lūdz Dievu, bet diezin vai Kristu”. Mēs lūdzamies aizrautīgi, kad pārdomājam Kunga ciešanas.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Liturģiskās mūzikas mazās darbnīcās apgūst lielu neizdziedāto dziesmu klāstu

Priecājies, Jeruzaleme! – ar šādiem vārdiem sākas Gavēņa 4. svētdienas Ievaddziesma. Un šī bija arī viena no dziesmām, ko dalībnieki mācījās Gavēņa laika Liturģiskās mūzikas mazajās darbnīcās, kas pēc trīs gadu pārtraukuma norisinājās Liepājā, sv. Dominika baznīcā.

Vatikāns rīko kursus biktstēviem

No 20. līdz 24. martam notiek Apustuliskā Penitenciārija rīkotie kursi priesteriem un tiem, kuri drīzumā saņems Ordinācijas sakramentu. Kursu galvenie temati – indulgenču dāvana un rūpes par psiholoģisko un garīgo dimensiju.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Svētās ģimenes galva, lūdz par mums!

Līdz ar to, ka 19. marts, diena, kad Baznīcā svinam svētā Jāzepa svētkus, šogad iekrīt svētdienā, tie tiek pārcelti uz 20. martu. Arī novennas sākums Marijas laulātā drauga godam pārceļas par dienu un iesākas 11. martā.

Vai mēs protam saskatīt labo un pateikties par saņemtajām dāvanām?

Lielā gavēņa ceturtās svētdienas, 19. marta, pusdienlaikā pāvests uzrunā pirms lūgšanas “Kunga eņģelis” pārdomāja Evaņģēlija fragmentu par neredzīgā izdziedināšanu. Vai mēs protam saskatīt labo un pateikties par dāvanām, ko saņemam? Kā mēs izturamies pret cilvēkiem ar dažādiem ierobežojumiem? – jautāja Francisks.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Kardināls Millers: Vācijas sinodālā ceļa postulāti ir viduvējības diktatūra

Teksti, kas pieņemti pirms dažām dienām Vācijas "sinodālā ceļa" 5. plenārsapulcē - ir "viduvējības diktatūras" izpausme, intervijā aģentūrai CNA Deutsch sacīja kardināls Gerhards Ludvigs Millers. Bijušais Ticības mācības kongregācijas prefekts norāda, ka šie postulāti nav savienojami ar katolisko ticību.

Lasīt tālāk

Pāvests intervijā Tičīno televīzijai: Baznīca ir visiem

Publicējam fragmentus no pāvesta Franciska intervijas ar Paolo Rodari itāļu valodā raidošajam Šveices medijam RSI. Intervija tika pārraidīta svētdien, 12. martā, pāvesta ievēlēšanas desmitās gadadienas priekšvakarā. Galvenie temati: pontifikāta prioritātes, Baznīcas atvērtība visiem, karš Ukrainā un citi konflikti, attiecības ar viņa priekšgājēju un kas mūs sagaida pēc nāves.

Lasīt tālāk

Dzimumidentitātes aktualitāte?!

Jau pirmajās pēcvēlēšanu dienās izskanēja kāds it kā ne tik aktuāls jautājums mūsu sabiedrībā, tomēr to nevar ignorēt. Daži politiskie spēki Latvijā, sekojot Rietumu kolēģiem, šo jautājumu mēģina politizēt un veidot ideoloģiju. Tas ir jautājums par bērnu dzimumidentitāti un dzimummaiņu.

Lasīt tālāk