Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Latvijas konsekrēto personu tikšanās ar nunciju un Latvijas bīskapu konferences priekšsēdētāju

2. decembrī Latvijas konsekrēto konferences pārstāvji no dažādām kopienām tikās ar jauno apsutulisko nunciju Baltijas valstīs Petaru Rajiču un bīskapu Viktoru Stulpinu.

Baznīca drīzumā beatificēs 28 ticīgos

Trešdienas pēcpusdienā Vatikānā Svētais tēvs pieņēma audiencē Kanonizācijas lietu kongregācijas prefektu kardinālu Andželo Beču.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Apvienība "Laulāto Tikšanās" atzīmē 25. gadskārtu Latvijā

Šā gada 22. un 23. novembrī Rīgā, Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzes namā notika apvienības “Laulāto Tikšanās” Latvijas animatoru 16. kongress. Šogad aprit 25 gadi, kopš minētā apvienība darbojas Latvijā.

Francisks klimata konferences dalībniekiem norāda uz cilvēka cieņas vērtību

Svētais tēvs adresējis vēstījumu ANO klimata pārmaiņu konferences (COP25) dalībniekiem. Tikšanās notiek Madridē no 2. līdz 13. decembrim. Pāvesta vēstuli konferences atklāšanas laikā nolasīja Vatikāna valsts sekretārs, kardināls Pjetro Parolins.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Darbi Kolkas katoļu baznīcā - lai saglabātu un aizsargātu

Atsaucoties Dundagas novada pašvaldības izsludinātajam vietējo iniciatīvu projektu konkursam, Kolkas Jūras Zvaigznes Dievmātes Romas katoļu draudze ar pašvaldības finansiālu atbalstu īstenojusi projektu „Kolkas katoļu baznīcas guļbūves ēkas saglabāšana - koksnes profilaktiska apstrāde pret bojājumiem”.

Pāvests Francisks svin priesterības zelta jubileju

Pirms 50 gadiem, 1969. gada 13. decembrī, 4 dienas pirms savas 33. dzimšanas dienas Horhe Mario Bergoljo tika iesvētīts par priesteri. Šodien viņš svin priesterības kalpojuma zelta jubileju. 50 gadi pavadīti, kalpojot Dievam un Viņa tautai. Kā pats apgalvo, priesteris dzīvo tautas vidū ar Jēzus žēlsirdīgo sirdi.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Liturģiskās mūzikas darbnīcas Liepājā - ar domu par Kristus piedzimšanu

Lai labāk sagatavotos Kristus Piedzimšanas svētkiem, no 29. novembra līdz 1. decembrim Liepājā, Sv. Dominika klosterī norisinājās Liturģiskās mūzikas mazās darbnīcas.

Francisks aicina būt izturīgiem pārbaudījumos

Trešdienas, 11. decembra, katehēzes mācībā pāvests turpināja skaidrot Apustuļu darbu grāmatu, kurā aprakstīts Evaņģēlija "ceļojums" pa pasauli. Šoreiz Francisks pievērsās apustuļa Pāvila ciešanām un vajāšanām, ar ko viņam nācās saskarties, sludinot Kristu. Moceklība ir zīme, ka ejam pa Jēzus ceļu – atgādināja Svētais tēvs.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Mācīties no Marijas teikt savu 'jā' Dievam

Priestera komentārs Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas svētkos (09.12.2019)

Nereti kopā ar Radio Marija Latvija klausītājiem, pārdomājot kādus Baznīcas svētkus, runājam par to, ka Baznīcai patīk svinēt. Baznīca mūs aicina priecāties un dāvā svētkus svinēšanai. Kā pierādījumu tam varam uzsvērt aicinājumu svētīt svēto dienu – ja šo pamudinājumu apzinīgi ievērojam, iegūstam 52 svētku/svētās dienas un vēl papildus visas Baznīcas svētku dienas, kurām ir svētdienas nozīme. Līdz ar to katoļiem gada laikā ir par desmit svētdienām vairāk nekā citiem cilvēkiem!

Lasīt tālāk

Ēst, lai dzīvotu, nevis dzīvot, lai ēstu

Nesen kāds garīdznieks man izstāstīja diezgan bēdīgu notikumu, ar ko viņam personīgi nācies saskarties. Katra mēneša pirmajā piektdienā viņš savā draudzē apmeklē slimniekus un cienījama vecuma cilvēkus. Kad viņš ienāca kādas sirmas māmuļas pieticīgajā dzīvoklī, uzreiz pamanīja svinīgi uzklātu galdu.

Lasīt tālāk

Svētā Gara augļi (II)

(Turpinājums)
Svētais Gars dod brīvību no iekšēja satraukuma vai jūtu sfēras bangām. Miers ir auglis un sekas pilnīgam priekam un mīlestībai. Neviens nevarētu pilnībā priecāties, ja būtu iekšēji nemierīgs, tas nozīmē, ja vispirms nebūtu brīvs no dumpīgām, neapvaldītām jūtām un impulsiem. Pilnīga mīlestība un prieks pēc savas būtības izslēdz cilvēka iekšējo nesakārtotību un nemieru.

Lasīt tālāk