Svinot Vissvētās Trīsvienības svētkus, pāvests 12. jūnijā, uzrunā pirms “Angelus” lūgšanas, uzsvēra, ka mīlēt nozīmē ne tikai vēlēt kādam labu un darīt labu, bet vispirms – būt atvērtam pret citiem, pieņemt un ierādīt citiem vietu.
“Diemžēl, Eiropa, un jo īpaši Eiropas ģimenes, pārdzīvo traģisku un dramatisku brīdi kara Ukrainā dēļ,” teica pāvests, 10. jūnijā pieņemot audiencē Eiropas Katoļu ģimeņu apvienību federācijas locekļus.
Pāvests pieņēma audiencē Starptautiskās sanāksmes dalībniekus – universitāšu rektorus, profesorus un citus izglītības darbiniekus, kuri piedalās sanāksmē ar nosaukumu “Globālā izglītības pakta attīstības līnijas”.
Uzrunā pirms lūgšanas “Regina Coeli”, uz kuru Vasarsvētkos Svētā Pētera laukumā bija sapulcējušies aptuveni 25 tk. cilvēku, pāvests mudināja ticīgos dzīves grūtību brīžos piesaukt Svēto Garu un lasīt Evaņģēlija fragmentus. Francisks skaidroja Svētā Gara nosūtīšanas svētku nozīmi.
Svētā Gara nosūtīšanas svētkos Svētā Pētera bazilikā, Romā, notika Euharistijas svinības, kuras, klātesot pāvestam, vadīja Kardinālu kolēģijas dekāns, kardināls Džovanni Batista Re. Savukārt Francisks teica homīliju. Viņš atgādināja, ka Svētais Gars mums parāda, ar ko sākt, kādu ceļu iet un kā mums staigāt savas dzīves ceļos.
Šī gada 24. jūlijā Baznīca atzīmēs 2. Pasaules vecvecāku un veco ļaužu dienu. Šajā sakarā Vatikāns dara zināmu, ka tie, kuri piedalīsies pāvesta Franciska Svētā Pētera bazilikā celebrētajā Svētajā Misē, slimnieki, kuri tai sekos līdzi attālināti, un visi, kuri veltīs laiku veco ļaužu apmeklēšanai, varēs saņemt pilnas atlaidas.
Turpinot katehēžu ciklu par vecumdienu nozīmi, pāvests trešdienas, 1. jūnija, vispārējās audiences laikā uzsvēra nepieciešamību panākt izmaiņas sabiedrības attieksmē un politikā vecuma un slimību jautājumā.
Svētdien, 29. maijā, pēc lūgšanas "Regina Caeli" pāvests paziņoja lēmumu par astotā konsistorija sasaukšanu, lai Kardinālu kolēģijā uzņemtu 21 jaunu kardinālu. Viņš paskaidroja, ka konsistorijs notiks sestdien, 27. augustā, Vatikānā.
Nesavtīga mīlestība un aizlūgšana par cilvēci – tās bija tēmas, kurām pievērsās pāvests svētdien pirms lūgšanas “Debesu Karaliene”. Francisks komentēja Lūkasa Evaņģēlija fragmentu, kurā lasām par Kristus pēdējo parādīšanos mācekļiem. Jēzus aiziet pie Tēva, bet nepamet mūs vienus.
Trešdienas, 25. maija, vispārējās audiences laikā pāvests turpināja katehēžu ciklu par vecumdienām. Taču šoreiz viņš pievērsās kādai problēmai, kas var skart cilvēku jebkurā viņa dzīves posmā. Runa ir par pagurumu, vilšanos, dzīves jēgas zaudēšanu, “dvēseles paralīzi”. Kāda ir izeja no šī stāvokļa?