Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Iesvēta kapelu Māras baznīcā
16.09.2009 pl. 10:29

12. septembrī, Vissvētākās Jaunavas Marijas vārdadienā, jaunceļamā Māras baznīcā tika iesvētīta kapela.

Lai gan Māras baznīcas celtniecība vēl turpinās, sestdien draudzes ticīgo vajadzībām tika iesvētīta kapela, kurā jau var notik dažādi dievkalpojumi. 

Kapelas iesvētīšanas Svēto Misi svinēja Liepājas un Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis, Liepājas bīskaps emerits Ārvaldis Andrjs Brumanis, Māras draudzes prāvests Jānis Meļņikovs, Dienvidkurzemes dekāns Gatis Bezdelīga un priesteris Antons Springovičs, kā arī ticīgie kuplā skaitā.

Prāvests J. Meļņikovs, uzrunājot klātesošos, teica, ka Ziemeļu un Karostas rajonu iedzīvotāji tagad ir ieguvuši sev garīgo mājvietu tuvāk savai dzīvesvietai.

Savukārt bīskaps V. Lapelis atklāja, ka baznīcas zeme ir kāda cilvēka novēlēta, lai šajā mikrorajonā būtu dievnams. Māras baznīca top ar priestera Bruno Dāņa, Vācijas katolisko organizāciju ”Bonifatiuswerk” un ”Renovabis”, Itālijas un Amerikas katoļu bīskapu konferenču, Norvēģijas kristieša Oles Tonsberga un vietējo ziedotāju atbalsta. Pateicības vārdi tika veltīti arhitektei Ausmai Skujiņai, kura pirms daudziem gadiem bija piedalījusies Liepājas Ziemeļu mikrorajona projektēšanā un tagad var turpināt tā pilnveidošanu, projektējot Māras baznīcu.

Svētā Mise Māras baznīcas kapelā, Koku ielā 7, notiks trīs reizes nedēļā – trešdienās plkst. 18.00, sestdienās plkst. 9.00 un svētdienās plkst. 9.00. Svētdienās kapela būs atvērta no 8.00 līdz 18.00.

Dievkalpojumos sprediķi priesteris teiks latviešu un krievu valodās.

Ticīgie ir aicināti droši zvanīt priesterim un viņu meklēt ikvienā citā dienā, lai risinātu garīgos jautājumus. Priesteris Jānis Meļņikovs, adrese Liepāja, sv.Meinarda baznīca, Ganību iela 120, (tel. 28658694).

Joprojām tiek vākti ziedojumi un ziedot var: Romas katoļu Baznīcas Liepājas diecēze, Peldu iela 15, Reģ. Nr. 90000599276, „Swedbank” AS, Konts: LV30HABA0551001087429.

Katedrale.lv

• Attēlu galerija •
(uzklikšķiniet, lai palielinātu)