Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Izveidota priesterim moceklim Vladislavam Litauniekam (1909 – 1941) veltīta mājas lapa

Pagājušais gads bija Latgales priestera mocekļa Vladislava Litaunieka 110. dzimšanas dienas atceres gads, kurā atsākās darbs pie viņa beatifikācijas procesa veicināšanas.

Katoļi un luterāņi kopā rīkos Mārtiņa Lutera ekskomunikācijas atceri

Pasaules Luterāņu federācija un Pontifikālā Kristiešu vienotības veicināšanas padome 14. janvārī Ženēvā tikās gadskārtējā sanāksmē. Tikšanos vadīja doktors Martins Junge un kardināls Kurts Kohs. Sanāksmē tika nolemts kopā rīkot Mārtiņa Lutera ekskomunikācijas atceri, apritot šī notikuma 500 gadiem.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Karmela garīguma tīmekļa lapai jauns vizuālais tēls

Ir pagājusi jau nedēļa kopš Karmela garīguma interneta vietne www.karmel.lv ir ieguvusi jaunu vizuālo tēlu. Karmela kopiena ir priecīga prezentēt to visiem saviem sekotājiem un ikvienam kurš aktīvi iesaistās un seko līdzi Karmela aktualitātēm Latvijā.

ASV prezidents pirmo reizi piedalīsies gājienā par dzīvību

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien klātienē uzrunās „Gājiens par dzīvību”( March for Life) dalībniekus, tādā veidā kļūstot par pirmo prezidentu šī pasākuma 47 gadu vēsturē, kurš to darīs, paziņoja gājiena organizatori.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Tradīcija, kuru veicināt Foto galerija

2019. gada Adventa pirmajā svētdienā pāvests Francisks parakstīja apustulisko vēstuli “Admirabilem signum” (Valdzinošā zīme) par Betlēmes silītes nozīmi un vērtību. Latvijā daudzās draudzēs ir saglabājusies sena tradīcija - atstāt Betlēmes silītes baznīcā līdz Kunga Prezentācijas svētkiem 2. februārī.

Kristus Labā vēsts izmaina pasauli un cilvēku sirdis

"Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu! Šis aicinājums ir kā spēcīgs gaismas stars, kas izklīdina tumsas mākoņus", uzrunā pirms lūgšanas "Kunga eņģelis" teica pāvests.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Priesteris Sergejs Dominiks Ivanovs OP ieguvis doktora grādu teoloģijā

Gadu mija dominikāņu tēvam Sergejam Dominikam Ivanovam no Liepājas sv. Dominika klostera izvērtās ļoti saspringta. 2019. gada 10. decembrī viņš kārtoja pēdējos eksāmenus un tika pielaists pie promocijas darba aizstāvēšanas, bet 2020. gada 9. janvārī aizstāvēja doktordarbu.

Teikt "nē" destruktīviem stāstiem un vairāk stāstīt par labo

Žurnālistu aizbildņa – svētā Franciska no Sales svētkos Vatikāns publicēja pāvesta vēstījumu 54. Pasaules Sociālo komunikāciju dienai. Tā temats: "Lai tu varētu stāstīt savam dēlam un dēla dēlam (Izc 10, 2). Dzīve kļūst par stāstu".

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija

Dosimies pie Martas un Marijas Lūkasa evaņģēlijā, lai dziļāk izprastu mūsu garīgo dzīvi, kas ik dienas norisinās mūsu sirdī. Tur, kur mēs pavadām visvairāk laika un patērējam visvairāk enerģijas. Starp vienkāršām nodarbēm, lietām, kuras mūs aizrauj, kuras mīlam, pēc kurām ilgojamies, bet arī starp tām, kas mūs nomāc, mums nepatīk, no kurām bēgam. Tā visa vidū – ikdienas putekļos – pulsē mūsu garīgā dzīve.

Lasīt tālāk

Kas ir tikums?

Jau esam apskatījuši Svētā Gara dāvanas, augļus, esam rakstījuši par kristību Svētajā Garā. Paturam cerību, ka tas ir kalpojis lasītāju ticības padziļināšanai un garīgās dzīves izaugsmei. Turpinājumā centīsimies aplūkot jaunu sadaļu ticības mācībā – tikumus.

Lasīt tālāk

Baznīca svin: Kunga Parādīšanās svētki jeb Zvaigznes diena

Priestera komentārs (06.01.2020)

Uzticīgs cilvēks ir svētīts un laimīgs cilvēks. Tāds varētu būt šīsdienas lielo un skaisto svētku vēstījums. Uzticību var salīdzināt ar Austrumu gudro ceļu pie Jēzus – viņi uzticīgi ļāva zvaigznei tos vadīt un tāpēc nonāca galamērķī.

Lasīt tālāk