Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Nedēļas nogalē desmito reizi notiks "Baznīcu nakts" un trešo reizi – "Atvērto baznīcu diena"

2023. gadā garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” norisināsies desmito reizi un šogad pulcēs vismaz 180 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā.

Kardināls Mateo Dzupi dodas uz Kijivu

Kara kontekstā vienīgās dialoga puses ir Ukrainas prezidents Zelenskis un Krievijas prezidents Putins, un kardināla Mateo Dzupi mērķis ir "pirmām kārtām veicināt labvēlīgu vidi, atmosfēru, kas var novest pie miera procesiem", teica Vatikāna valsts sekretārs, skaidrojot kardināla Dzupi misiju.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Sarunu festivālā LAMPA meklēs ilgas un laimīgas laulības noslēpumu

Šā gada 9. un 10. jūnijā Cēsīs norisināsies sarunu festivāls LAMPA, kurā vienu no sarunām rīko arī apvienība “Laulāto Tikšanās”.

Brīnums Misūri štatā? Benediktiešu māsas ķermenis, kas tika ekshumēts 4 gadus pēc nāves, neliecina par trūdēšanu

Simtiem svētceļnieku pēdējās dienās ir ieradušies benediktiešu māsu klosterī Misūri štatā pēc tam, kad pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos sāka izplatīties ziņas, ka nesen izraktās kontemplatīvā ordeņa dibinātājas mirstīgās atliekas nav satrūdējušas četrus gadus pēc viņas nāves.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

"Atvērto baznīcu diena" Ezeres katoļu draudzē: atceroties priesteri Gati Mārtiņu Bezdelīgu...

Pēc vairāku gadu pārtraukuma, mūsu draudze nolēma piedalīties „Atvērto baznīcu dienā 2023”. Bez koncerta un citām aktivitātēm. Klusi atvērām savas baznīcas durvis, lai ienākušie varētu apskatīt aizsaulē aizgājušā priestera Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznas, bagātinātu savu dvēseli klusumā un pārdomātu par Mūžīgo.... par Dzīvību.

Francisks: svētie netop laboratorijās, bet ikdienas darba gaitās

Sestdien, 3. jūnijā, pāvests Francisks pieņēma audiencē svētceļniekus no Jāņa XXIII un Pāvila VI dzimtajām pilsētām - Končezio un Sotto il Monte, Ziemeļitālijā. Atzīmējot Jāņa XXIII (attēlā) nāves piemiņas un Pāvila VI ievēlēšanas par pāvestu 60. gadskārtu,

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Atvērto baznīcu diena: Aicinājums uz Svētā Gara nosūtīšanas vigīliju

27. maijā, garīgās kultūras notikuma "Baznīcu nakts" un "Atvērto baznīcu diena" ietvaros, Liepājas Sv. Dominika draudze aicina iepazīties ar kopienu un ņemt dalību Sv. Gara nosūtīšanas vigīlijā.

Vatikāns: gandarīšanas rituāls pēc altāra apgānīšanas

Svētā Pētera bazilikā kardināls Mauro Gambetti veiks pārlūguma dievkalpojumu par Konfesijas altāra apgānīšanu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Dzīvosim Svētajā Garā!

Lai gan ikviens cilvēks vēlas būt labs, mīlestības, prieka, miera, lēnprātības pilns, viņš to nespēj panākt vien paša spēkiem. Šādus augļus var dot tikai Svētais Gars. Gara augļi nav tikai mūsu pašu pūliņu un darba rezultāts, kas saistīts ar mūsu stingro raksturu vai gribasspēku, bet gan Svētā Gara darbības augļi. Tie ir garīgās atdzimšanas jeb nedalītas sirds un pārveidota domāšanas veida augļi.

Lasīt tālāk

Sieviete – harmonija, poēzija, skaistums

Mīļie lasītāji, katru gadu maija otrajā svētdienā mēs Latvijā svinam Mātes dienu. Tādēļ pārdomāsim par sievietes-mātes brīnišķīgo aicinājumu. Mēģināsim rast atbildi uz jautājumu: “Kad sieviete jutīsies laimīga ģimenē?” Reiz es dzirdēju skaistu domu, ka sieviete ir radīta, lai nestu pasaulē mīlestību un harmoniju. Tādēļ arī sievas aicinājums ir būt ģimenes sirdij, tās pavarda sargātājai.

Lasīt tālāk

Vīrieša identitāte

Lai arī daudziem no mums nav grūtības sadzīvot ar savu identitāti, tomēr pasaulē un arī Latvijā sastopamies ar cilvēkiem, kam tas nav pašsaprotami. Grūtības piedzīvo pusaudži, kuri nobriestot meklē savu identitāti, un tas droši vien ir tādēļ, ka trūkst labu piemēru. Trūkst stabilitātes, stipru ģimeņu, un ir vēl daudz citu iemeslu, kas satrauktajiem prātiem liek uzdot jautājumus, uz kuriem ne vienmēr atrodamas atbildes. Turpinot iesākto tēmu par dzimumidentitāti, piedāvājam fragmentus no priestera Mareka Dzevecka (Marek Dziewiecki) grāmatas “Viņa, viņš un mīlestība” (“Ona, on i miłość”).

Lasīt tālāk