Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Sv. Nikolaja katedrālē notiks 1. starptautiskais zvanu skaņu festivāls
31.08.2017 pl. 07:33
31. augustā pl. 11:00 Liepājā, Svētā Nikolaja Jūras katedrālē, notiks 1. starptautiskais zvanu skaņu festivāls "Nikolskie zvony". Tajā varēs iepazīties arī baznīcas zvanu vēsturi un skaņu kultūru, informē portāls liepajniekiem.lv.

Festivāls tiek organizēts ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību. Viņš kopā ar citiem Latvijas priesteriem pirms festivāla atklāšanas pulksten 10 vadīs aizlūgumu.

Par krievu baznīcas zvanu tradīcijām stāstīs Maskavas Daņiļskas zvanu centra vadītājs virspriesteris Romans, par krievu zvanu īpatnībām un salīdzinājumu ar zvanu tradīcijām Rietumeiropā izglītos zvaniķis no Berlīnes Džefrijs Bosins. Par krievu zvaniem Hārvardas universitātē vēstīs zvaniķis no Hārvardas, ASV, Džefrijs Durands, bet par zvaniem ikdienas dzīvē Senajā Krievijā runās Minskas Pedagoģiskās universitātes docente Jeļena Šatko.

Festivālā savas prasmes demonstrēs zvaniķi no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Francijas, Vācijas un ASV. Būs ekrāns, lai festivāla apmeklētāji redzētu, kas notiek Jūras katedrāles zvanu tornī.

Festivāla noslēgumā ap pulksten 13.30 visi tā dalībnieki sanāks kopā un priecēs skatītājus un klausītājus ar zvanu, kura nosaukums ir "Vo vsja".

Liepajniekiem.lv
Foto: Katedrale.lv