Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Svētais Krēsls piedalīsies ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā
08.02.2018 pl. 09:05
Pirmo reizi Olimpisko spēļu vēsturē Vatikāns ir ielūgts piedalīties novērotāja statusā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Vatikāna delegācija šonedēļ ieradusies Dienvidkorejā, lai pēc dalības Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā piedalītos arī 2018. gada ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, līdzīgi kā tas bija 2016. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. Šīs olimpiskās spēles ilgs no 9. februāra līdz 25. februārim. Japiemin, ka daļa sacensību notiks tieši Phjončhanā, kas ir daļa no Dienvidkorejas provinces Gangvonas un kas atrodas netālu no Ziemeļkorejas robežas.

Vatikāna kultūras padomes sekretāra vietnieks mons. Melhors Sančess Detoka Alameda piedalījās Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā, kurā ņemt dalību Vatikānu ielūdzis komitejas prezidents Tomass Bahs. Olimpiskā sesija ir plaša, apvienota sapulce, kurā tiekas visi Starptautiskās Olimpiskās komitejas, Nacionālo Olimpisko komiteju, Olimpisko Sporta federāciju un citu organizāciju biedri, lai diskutētu un pārrunātu olimpisko spēļu norises galvenās tēmas, izraudzītu nākošo spēļu norises vietas, kā arī apstiprinātu vairākus stratēģiskos projektus.

Sančess Detoka pastāstīja ziņu aģentūrai Catholic News Agency, ka Vatikāna delegācija olimpiskajās spēlēs piedalās kā suverēna vienība, taču kā pāvesta pārstāvji nes “sirdsapziņas un morāles balsi, kas nāk no Kristus un Evaņģēlija Vēsts”.

Atsaucoties uz pastāvīgo spriedzi starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju saistībā ar agrākajām kodolprogrammām, viņš sacīja, ka Svētais Krēsls atbalsta jebkurus centienus rast izlīgumu, kas varētu tikt panākti spēļu laikā. Šīm olimpiskajām spēlēm ir ievērojama nozīme, jo tajās piedalīsies 22 sportisti, kas pārstāvēs Ziemeļkoreju. Abas Korejas ilgus gadus uzturējušas diplomātiski vēsas attiecības kodolprogrammu dēļ un bailēs par iespējamo kodolkaru, kas īpaši aktualizējies pēdējo mēnešu laikā. Taču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā abas Korejas vienojušās doties gājienā zem viena karoga, un abas pat izveidojušas apvienotu sieviešu hokeja komandu, kurā Dienvidkorejas spēlētājām pievienosies 12 Ziemeļkorejas sportistes.

Mons. Sančess Detoka savā komentārā sacīja: “Mēs atbalstām mazos miera žestus, kas ļauj arī citu valstu delegātiem turpināt sarunas par mieru.”

Catholicnewsagency.com
Tulk.: D.Bergmane