Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
SQL error: query
Table './katedrale_db/comments' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
SQL: SELECT AVG(star) AS avg FROM comments WHERE doc_id="21300" AND star<>0

Kas notiek?  Pasaulē

Lietuva: aizvainojums pret ticīgo reliģiskajām jūtām
08.02.2018 pl. 08:29
“Strasbūras tiesas lēmums paver ceļu peļņai uz sabiedrības locekļu cieņas rēķina,” norāda Lietuvas Bīskapu konferences prezidents Gintaras Grušas. Kritika tiek vērsta pret Jēzus un Marijas attēla izmantošanu komerciāla nolūka reklāmā.

“Pielīdzinot komerciālās intereses izteiksmes brīvībai, tiesas lēmums ļauj gūt peļņu, uzbrūkot ticīgo reliģiskajām jūtām un profanējot ticību,” teikts Bīskapu konferences deklarācijā.

Minēto reklāmu izmanto modes dizainera Roberta Kalinkina firma, reklamējot sieviešu un vīriešu apģērbu. Kalinkins tika iesūdzējis Eiropas tiesā Lietuvas valdību, kas bija noteikusi, ka reklāma ir “aizvainojoša pret sabiedrības morāli”. Savukārt, tiesa pasludināja, ka Lietuvas valdības noteiktais aizliegums “pārkāpj Kalinkina izteiksmes brīvību”.

Lietuvas Bīskapu konferences prezidents Gintaras Grušas, savukārt, atzīmē, ka “ir grūti nosaukt sabiedrību par brīvu un atbildīgu, ja tā nerespektē citu cilvēku ticību, neraugoties uz to, kādai reliģijai tie pieder, jo īpaši, ja ticība tiek izmantota peļņas nolūkā. Tai pašā laikā tiek radīta šķelšanās starp sabiedrības locekļiem, noniecinot reliģiskos simbolus, kas ir tik nozīmīgi ticīgajiem.”

Saskaņā ar 2011. gadā veiktās tautas skaitīšanas datiem, Lietuvā ir ap 77% katoļticīgo.

Radiovaticana.va