Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Benedikts XVI: "Esmu svētceļojumā uz Mājām"
09.02.2018 pl. 12:12
Pāvests emeritus uzrakstījis vēstuli itāļu laikrakstam Corriere della Serra, lai pateiktu, ka ir “svētceļojumā uz Mājām” šajā “pēdējā savas dzīves periodā”.

Deviņu rindiņu garajā vēstulē Benedikts XVI izsaka pateicību avīzes lasītājiem par viņu bažām un rūpēm, un apgalvo, ka viņu ieskauj “mīlestība un labsirdība, kādu nevarēju iedomāties”.

“Esmu aizkustināts, ka tik daudz avīzes lasītāju vēlas zināt, kā es pavadu šo savas dzīves pēdējo periodu, “ viņš raksta.

“Šajā sakarā es varu tikai sacīt, ka, pamazām samazinoties fiziskajiem spēkiem, iekšēji es esmu svētceļojumā uz Mājām,” viņš raksta vēstulē, ar lielo sākuma burtu izceļot vārdu ‘Casa’ (itāļu valodā - mājas).

 “Tā man ir liela žēlastība, ka šajā visai nogurdinošajā atlikušajā ceļa posmā mani ieskauj tāda mīlestība un labsirdība, kādu nevarēju iedomāties.”

Deviņdesmitgadīgais pāvests emeritus raksta, ka uzskata lasītāju gādību un bažas par “kompāniju” savā ceļojumā, un apsola viņiem savas lūgšanas.

Vēstule, kuru rotā  pašrocīgs paraksts “Benedictus XVI, Papa emeritus”, saņemta kā atbilde uz laikraksta mēģinājumiem sazinājies ar Benediktu XVI, lai lasītāju vārdā pajautātu, kā viņam klājas. Tā nogādāta izdevniecības redaktoram personīgi galvenajā mītnē Romā 5. februārī.

Šajā svētdienā aprit piektais gads kopš Benedikta XVI paziņojuma par atteikšanos no pāvesta amata. Viņa atkāpšanās notika 2013. gada 28. februārī.

Catholicherald.co.uk
Tulk.: D.Bergmane