Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests jauniešiem skaidro mūsdienu verdzības problēmu
13.02.2018 pl. 16:43
Baznīca vienmēr ir tuvu tiem, kas cieš. Šodien tā īpašā veidā vēlas būt tuvu jauno verdzības formu upuriem, sacīja pāvests, pirmdien tiekoties ar jauniešu grupu, kas piedalījās Pasaules dienas cīņai pret cilvēku tirdzniecību pasākumā.

Francisks atbildēja uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem, kuri vēlējās dzirdēt konkrētus ieteikumus cīņā pret mūsdienu verdzības formām. Viens no jautājumiem bija par pasaulē valdošo tendenci noklusēt šo problēmu. Svētais tēvs tieca:

«Tā ir taisnība, ka šodien valda liela ignorance cilvēku tirdzniecības problēmas risināšanā. Tomēr dažreiz šķiet, ka nav arī īstas gribas izprast šīs problēmas patieso mērogu. Kāpēc? Jo tas attiecas uz mūsu sirdsapziņu, jo tas ir kaitinošs temats, jo tas mūs apgrūtina. Valsts, kurā notiek cilvēku tirdzniecība, nevēlas, lai kaut kas nāktu gaismā. Jo tad tai būtu jākaunas. Tāpēc cenšas noslēpt. Šī problēma vienmēr tiek slēpta. Un ir cilvēki, kuri, pat zinot par problēmas pastāvēšanu, negrib par to atklāti runāt, tādā veidā viņi pievienojas patērētāju ķēdei. Ir uzņēmēji, kas jauniešus iesaista smagā piespiedu darbā. Ir arī patērētāji, kas ļaunprātīgi izmanto meitenes, padarot tās par verdzenēm. Un šīm meitenēm, kad tās nonāk pie sava īpašnieka, varam teikt, pie mafijas priekšnieka, ir jāmaksā, ir jāmaksā ļoti daudz. Tāpēc cilvēki, kuri gūst labumu no cilvēku tirdzniecības, nevēlas, lai patiesība par šo problēmu nāktu gaismā,» sacīja Francisks.

Atbildot uz jautājumu par iespēju izmantot internetu, lai varētu labāk izsprast šo mūsdienu verdzības problēmu un sensibilizēt savus vienaudžus, Francisks norādīja uz risku, kas saistās ar nepareizu interneta izmantošanu. Pāvests uzsvēra, ka internets piedāvā plašas iespējas komunicēties un apliecināt solidaritāti. Un tas ir pozitīvi. Tā ir Dieva dāvana. Tomēr, tāpat kā ar jebkura veida instrumentu, galvenais ir tā izmantošanas mērķis. «Mums tiek piedāvāts šis instruments, šis saziņas veids. Virtuālo komunikāciju mēs varam izmantot labām lietām, vai arī varam to izmantot pornogrāfijai. Izvēle pieder tavai sirdij. Jaunieti, izvēle pieder tavai sirdij! Ja pieņemsi nepareizu lēmumu, tad esi uzmanīgs, jo sekas var būt sliktas, ļoti sliktas. Tava sirds kļūs tukša, to purinās vējš. Tā nebūs stipra un pastāvīga,» – teica Francisks.

Radiovaticana.va