Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Semināru rektori – Dieva aicinājuma liecinieki
09.03.2018 pl. 15:02
Ceturtdien pāvests pieņēma audiencē semināru, kuros runā vācu valodā, rektoru tikšanās dalībniekus. Mēs nevaram radīt aicinājumus, bet varam būt žēlsirdīgā Dieva aicinājuma liecinieki – sacīja Francisks. Viņš atzina, ka šāda veida tikšanās stiprina mūs Eiropas kontinenta jaunās evaņģelizācijas ceļā.

“Mēs kā cilvēki un priesteri paļaujamies uz savas pieredzes krātuvi”, teica Svētais tēvs. Tomēr vienlaikus mums ir jāatzīst, ka šobrīd parādās dažādas jaunas kultūras formas, kas neiekļaujas jau zināmo modeļu rāmjos. Tāpēc mums ir jāatraisās no dažiem ieradumiem, kuriem esam pieķērušies, un jāķeras klāt līdz šim nezināmajam. Francisks norādīja, ka mums jāveic šo ceļu, paturot savu skatienu vienmēr pievērstu Jēzum, kurš cieta, nomira un augšāmcēlās. Viņa un arī pasaules ievainojumos varam saskatīt Augšāmcelšanās zīmes. Šī pārliecība liek mums atkal un atkal doties ceļā kā cerības lieciniekiem.

Pieskaroties jauniešiem, kuri gatavojas priesterībai, pāvests mudināja klātesošos būt par Dieva aicinājuma lieciniekiem. Debesu Tēvs aicina mūs iziet no sava “es”, lai vērstos pie “tu” – pie konkrēta cilvēka, kurš cieš un kuram ir nepieciešama citu cilvēku un Dieva klātbūtne.

Radiovaticana.va