Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Zviedrija: Lundas katedrālē atkal varēs svinēt Svēto Misi
13.04.2018 pl. 12:40
Lundas katedrālē pirmoreiz pēc gandrīz 500 gadiem varēs svinēt katoļu dievkalpojumus. Sākot ar šī gada 21. oktobri svētdienās notiks Svētā Mise.

Tiesa, katedrāles telpas varēs izmantot tikai laika posmā, kas būs nepieciešams Svētā Toma katoļu draudzes restaurācijai. “Tā patiešām ir unikāla sadarbība un jau uzsāktās draudzības turpinājums,” saka Lundas katedrāles kapelāne Lēna Sjostranda.

Pēc vēsturiskās pāvesta Franciska vizītes Lundas katedrālē 2016. gadā ir sperti konkrēti un svarīgi soļi pretim lielākai ekumeniskajai sadarbībai starp Zviedrijas katoļiem un luterāņiem. Kopš tā laika Lundas katedrālē un Svētā Toma katoļu baznīcā ik mēnesi pamīšus tiek rīkotas ekumeniskās Vesperes.

Pirms Reformācijas Lundas katedrāle bija veltīta svētā Laurencija godam. Katoļu un luterāņu vīzija par Euharistijas svinībām un Svēto Misi atšķiras, tāpēc arī dievkalpojumi katedrālē notiks atsevišķi. Tomēr, tā vietā, lai koncentrētos uz to, kas šķir, abas kristīgās kopienas ir izvēlējušās savu uzmanību veltīt tam, kas vieno, proti, Dievam Vārdam, Kristībai, lūgšanai un tuvākmīlestības darbiem.

Radiovaticana.va
Foto: Flickr.com/User:Colin