Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Ziemassvētku notikuma atveidojuma atklāšanas un egles iedegšanas ceremonija Vatikānā
10.12.2018 pl. 11:19
7. decembra pēcpusdienā Svētā Pētera laukumā norisinājās Ziemassvētku egles iedegšanas un Ziemassvētku notikuma atveidojuma atklāšanas ceremonija.

Ceremonijā uzstājās Vatikāna žandarmērijas orķestris, vairāki kori un deju ansamblis. Klātesošos uzrunāja Svētā Krēsla administrācijas prezidents kardināls Džusepe Bertello, Venēcijas patriarhs Frančesko Moralja, kā arī Veneto apgabala un Jesolo pilsētas pārvaldes vadītāji.

Jau vēstīts, ka šogad Ziemassvētku notikuma atveidojumam izmantots trausls materiāls – smiltis. Tas ir Nīderlandes, Čehijas un Krievijas mākslinieku divu nedēļu ilga darba rezultāts. Tā tapšanai tika izmantotas Jesolo pludmales smiltis, ko Vatikānam dāvāja Venēcijas patriarhāts. Ziemassvētku notikuma atteidojuma kreisajā pusē redzamos ganus un dzīvniekus veidojis Zuzans Ruselers no Nīderlandes. Centrālā daļa, kurā attēlota Svētā ģimene un eņģelis, ir krievu mākslinieka Iljas Filimontseva roku darbs, bet Radovans Zivnijs no Čehijas veidojis Trīs ķēniņus. Projekta «Sand Nativity 2018» vadītājs Massimo Ambrosins skaidro, ka šis oriģināldarbs tika veikts ar lielu prieku, pacietību un mīlestību. Par to liecina katra, pat vissīkākā detaļa. No smiltīm veidotā «Betlēmes silīte» ir sešus metrus dziļa, piecus metrus augsta un 16 metrus gara.

Savukārt vairāk kā divdesmit metrus garā egle ir Konkordijas-Pordenones diecēzes dāvana. Egles zaros mirdz Osram LED spuldzītes. Par Ziemassvētku notikuma atveidojumu un egli mazie un lielie varēs priecāties līdz 2019. gada 13. janvārim – Kunga kristīšanas svētkiem. 31. decembra vakarā viņiem pievienosies arī pāvests Francisks.

Vaticannews.va