Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Arhibīskaps Pedro Lopess Kintana ir nominēts par apustulisko nunciju Austrijā
04.03.2019 pl. 19:12
Pirmdien, 4. martā, pāvests Francisks nominēja arhibīskapu Pedro Lopesu Kintanu par apustulisko nunciju Austrijā. Kopš 2014. gada marta līdz šodienai viņš pildīja nuncija pienākumus Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Arhibīskaps Lopess Kintana  (Pedro Lopez Quintana) ir dzimis 1953. gadā Barbastro, Spānijā. 1980.gadā viņš kļuva par priesteri un kalpoja Santiago de Kompostela arhidiecēzē Spānijā. Pēc tam viņš devās uz Itāliju, kur 1984. gadā pabeidza kanonisko tiesību studijas un kļuva par Svētā Krēsla diplomātiskā korpusa pārstāvi. 2003. gadā sv. Jānis Pāvils II Pedro Lopesu Kintanu ordinēja par bīskapu. Viņš ir bijis apustuliskais nuncijs Indijā un Nepālā. 2009. gada 10. decembrī pāvests Benedikts XVI arhibīskapu Kintanu nominēja par apustulisko nunciju Kanādā, kur viņš kalpoja līdz 2013. gada 28. septembrim.

Atgādināsim, ka gaidot Baltijas valstīs ierodamies pāvestu Francisku, apustuliskais nuncijs Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, arhibīskaps Pedro Lopess Kintana 2018. gada 15. augustā Aglonā uzsvēra, ka Kristus vēsts ir cerības, miera un brālības vēsts. Pāvests, sludinot šo vēsti, mums parāda, kur ir īstā laime un brīvība. Šī laime un brīvība meklējama mīlestībā un rūpēs par saviem līdzcilvēkiem, īpaši tiem, kuri ir visvājākie, vistrūcīgākie un visneaizsargātākie. Apustuliskais nuncijs mūsu tautai toreiz atgādināja, ka visspēcīgākais Kunga vēstījums ir žēlsirdība.

Vaticannews.va
Foto: Katedrāle.lv