Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Kardinālam Džordžam Pelam piespriests 6 gadu cietumsods
13.03.2019 pl. 18:33
Austrāliešu kardinālam Džordžam Pelam trešdien piespriests sešu gadu cietumsods par divu nepilngadīgo seksuālu izmantošanu, informē Vatikāna un ārzemju mediji.

Baznīcas vēsturē Džordžs Pels ir pirmais kardināls, kas notiesāts par šāda veida noziegumu. Tas tika veikts deviņdesmito gadu vidū Melburnas Svētā Patrika katedrāles sakristejā pēc svētdienas dievkalpojuma. Viktorijas štata tiesas galvenais tiesnesis Pīters Kids paskaidroja, ka Melburnas un Sidnejas emeritētajam arhibīskapam būs iespējas tikt atbrīvotam pirms termiņa tikai pēc trīs gadu un astoņu mēnešu posma. 77 gadus vecais Pels arī tiks reģistrēts kā seksuāls noziedznieks uz viņa atlikušo mūžu.

2014. gada 24. februārī Džordžs Pels tika iecelts par Svētā Krēsla Ekonomikas sekretariāta prefektu. Viņš bija viens no ietekmīgākajiem kardināliem, kurš pāvestam Franciskam palīdzēja veikt Vatikāna finanšu reformu. Tiesas spriedums tika paziņots argentīniešu kardināla Horhes Mario Bergoljo ievēlēšanas par pāvestu sestajā gadadienā. Svētais Krēsls paziņoja, ka Ticības Mācības kongregācija veiks kanonisko izmeklēšanas procesu Pela lietā, kas var beigties ar viņa izraidīšanu no priesterības.

Savukārt Vatikāna Radio poļu redakcija raksta, ka pats kardināls Pels joprojām apgalvo, ka nav vainīgs. Kardināla advokāti pārsūdzēja spriedumu, kuru šoreiz izskatīs nevis tautas piesēdētāji, bet gan tiesnešu kolēģija 5. un 6. jūnijā. Līdz tam brīdim kardināls atradīsies Melburnas pastiprinātā režīma cietumā.

Vaticannews.va