Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Karlo Akutis: "Euharistija ir mans autoceļš uz Debesīm"
09.04.2019 pl. 14:29
Aizvadītās nedēļas nogalē Asīzē notika plašas svinības sakarā ar Dieva kalpa Karlo Akutis mirstīgo atlieku pārnešanu uz Spogliazione sanktuāriju. No 2017. gada tas ir Itālijas jauniešu centrs.

Gatavojoties svinībām, 24. martā notika arhibīskapa Dominika Sorrentino grāmatas «Oriģinālie, ne fotokopijas – Karlo Acutis un svētais Francisks no Asīzes» atvēršanas svētki. Savukārt 31. martā Svētā Rufīna katedrālē tika atklāta izstāde par Euharistijas brīnumiem, kādi notikuši pēdējā gadsimtā, un ko savas dzīves laikā bija sagatavojis Karlo Akutis.

Karlo ir dzimis 1991. gada 3. maijā Londonā, kur kādu laiku dzīvoja un strādāja viņa vecāki Andrea un Antonija Salzano. Vēlāk ģimene atgriezās Milānā. 12. gadu vecumā Karlo atklāja Euharistijas svarīgo nozīmi un skaistumu. «Euharistija ir mans autoceļš uz Debesīm», bieži atkārtoja itāļu pusaudzis. Katru nedēļu viņš pieņēma Izlīgšanas sakramentu. Karlo izveidoja interneta vietnes par Euharistijas brīnumiem un daudziem svētajiem. Mācījās spēlēt saksafonu. Viņa slavenais citāts bija: «Dzimstot mēs visi esam oriģināli, bet daudzi nomirst kā fotokopijas». Dažas nedēļas pirms nāves ārsti viņam diagnosticēja leikēmiju. Slimība attīstījās ļoti straujā tempā. Karlo Akutis nomira 2006. gada 12. oktobrī Moncā, veltot savu dzīvi pāvesta un Baznīcas nodomā. Apbedīts Asīzes kapsētā. 15 gadus vecā jaunieša beatfikācijas procesu Milānas arhidiecēze uzsāka 2013. gadā. Pagājušā gada 5. jūlijā pāvests Francisks parakstīja dekrētu, kas apliecināja Karlo varonīgi praktizētos tikumus.

Trīs dienu svinības noslēdzās ar Itālijas Bīskapu konferences priekšsēdētāja kardināla Gvaltiero Bassetti vadīto dievaklpojumu. Tajā piedalījās daudzi bīskapi un priesteri. Asīzes arhibīskaps Dominiks Sorrentini stāsta:

“Šobrīd mēs atrodamies Spogliazione svētnīcā, vietā, kur pirms astoņiem gadsimtiem svētais Francisks nometa savas drēbes, lai kā nabags kalpotu Kristum un nabagiem. Šodien tur ieradās mūsu līdzgaitnieks, pusaudzis, kurš savu dzīvi izdzīvoja ar prieku, kurš mīlēja dabu, mīlēja jaunākās tehnoloģijas, to visu balstot uz Evaņģēlija pamatiem. Viņš gāja svētā Franciska pēdās. Tagad Francisks un Karlo Akutis ir kā divas gaismas, kas šajā svētnīcā saplūst kopā, lai norādītu jauniešiem virzienu un stiprinātu cerību, ka arī šodien ir iespējams sasniegt svētumu. Viņi ir paraugs, kas palīdz mums atrast ceļu.”

Vaticannews.va
Foto: Carloacutis.com