Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Katoļu Baznīcas paziņojums saistībā ar 5. jūnijā veikto VID kratīšanu

5. jūnijā Valsts Ieņēmumu dienests (VID) veica kratīšanu vairākos katoļu Baznīcas dievnamos, kas saistīta ar aizdomām par likumam neatbilstošu ziedojumu izmantošanu.

"Mūsu identitāte nav mūsu seksualitātē; tā ir Jēzū Kristū."

Ap 200 vīrieši un sievietes no visas ASV, bijušās lesbietes, geji, biseksuāļi un transpersonas (LGBT), maija beigās bija sapulcējušies valsts galvaspilsētā uz otro ikgadējo “Brīvības gājienu”, kur sludināja un liecināja par brīvību, ko ieguvuši, sekojot Jēzum un atsakoties no līdzšinējā LGBT dzīvesveida.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Baznīcu nakts aicina iepazīties ar notikuma programmu

Baznīcu nakts rīkotāji aicina iepazīties ar notikuma programmu vietnē www.baznicunakts.lv. 7. jūnija vakarā Latvijā apmeklētājus gaidīs ap 150 baznīcu, aicinot tuvāk un personīgāk iepazīt dievnamu glabāto skaistumu.

Pāvests: Eiropai ir jāatgriežas pie savu dibinātāju sapņa

Noslēdzot savu apustulisko ceļojumu pa Rumāniju, pāvests svētdienas, 3. jūnija, vakarā lidojuma uz Romu laikā atbildēja uz sešu žurnālistu jautājumiem. Viens no tiem attiecās uz pašreizējo Eiropas Savienības stāvokli.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

"Pāri visam Dievs tev ir devis priesterību" Foto galerija

"Kunga Gars ir pār mani, jo Viņš mani ir svaidījis sludināt nabagiem prieka vēsti, dziedināt satriektās sirdis." Ar šiem vārdiem no Lūkasa evaņģēlija bīskaps Viktors Stulpins iesāka Svēto Misi Saldus katoļu baznīcā, kurā klātesoši bija priesteri un ticīgie no dažādām Latvijas pilsētām, lai lūgtos par Gati Mārtiņu Bezdelīgu, kurš atzīmēja savas priesterības 25. gadadienu.

Pāvests pieņem audiencē apustuliskos nuncijus

Ceturtdien, 13. jūnijā, pāvests pieņēma audiencē apustuliskos nuncijus no visas pasaules. Pēdējo sešu gadu laikā Francisks viņus ir sasaucis kopā jau trešu reizi. Šoreiz tikšanās Romā notiek no 12. līdz 15. jūnijam. Saietā piedalās 98 nunciji, kuri šobrīd darbojas dažādās pasaules valstīs, 5 Svētā Krēsla pastāvīgie novērotāji un vairāki pensionētie pontifikālie pārstāvji.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Foto: 'Baznīcu nakts 2019' Liepājas katoļu draudzēs Foto galerija

7. jūnijā arī Liepājā norisināsies Kristīgās kultūras notikums "Baznīcu nakts". Šogad šajā notikumā ar savām programmām piedalījās Liepājas Svētā Jāzepa katedrāle un Svētā Dominika baznīca.

Francisks nosoda mūsdienu sabiedrības liekulību

Pirmdien, 10. jūnijā, pāvests pieņēma audiencē apvienības „Palīdzība Austrumu Baznīcām” (ROACO) rīkotās tikšanās dalībniekus. Uzrunā viņš apliecināja savu garīgo tuvumu to zemju tautām, kur joprojām trūkst miera, mudināja klātesošos ieklausīties to cilvēku saucienos, kuriem ir atņemta cerība, un pielikt pūliņus jauniešu labā, kuri ilgojas dzīvot mierā.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Svētais Gars grib un var mājot mūsos

Priestera komentārs Svētā Gara nosūtīšanas svētkos (09.06.2018)

Kā malkai ir nepieciešama uguns, tā ugunij ir vajadzīga malka. Dievs ir radījis cilvēku attiecībām ar Viņu. Mūžīgām attiecībām ar svēto, pilnīgo Dievu. Tā cilvēks ir veidots. Kamēr nav piepildīts, viņš izjūt trūkumu. Cilvēkam var piederēt visa pasaule, bet tik un tā sirds dziļumos viņš jutīs trūkumu. Šo tukšumu nevar aizpildīt neviens cilvēks un nekādi materiālie labumi. Pilnīgi nekas cits, tikai pats Dievs.

Lasīt tālāk

Kunga Debeskāpšanas svētki sniedz atbildi uz dziļi sirdī ierakstītajām ilgām dzīvot mūžīgi

Priestera komentārs Kunga debeskāpšanas svētkos (30.05.2019).

Ticība Kunga augšāmcelšanās un Debeskāpšanas svētku noslēpumam mūsdienu neticīgajam cilvēkam var šķist kā savdabīgs kristiešu mēģinājums aizbēgt no realitātes, kura cilvēku ved uz parastu dzīves noslēgumu, proti, nāvi. Mēs ticam, ka celsimies augšā no miroņiem pēc Jēzus Kristus parauga, lai dzīvotu mūžīgi un svētlaimīgi.

Lasīt tālāk

Labā Gana svētdiena: "Es un Tēvs esam viens." (Jņ 10, 30)

Priestera komentārs.
Šodien ir Lieldienu laikposma ceturtā svētdiena, un kā ik gadu šīs svētdienas Evaņģēlija lasījums tiek ņemts no Jāņa evaņģēlija 10. nodaļas, kurā Kristus sevi sauc par Labo Ganu un skaidro, kas ir Viņa avis.

Lasīt tālāk