Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Par LR prezidentu ievēlētais Egils Levits sola būt prezidents visu pārliecību, tautību, ticību cilvēkiem Latvijā
29.05.2019 pl. 15:33
29. maijā Saeimas deputāti atklātā balsojumā ar 61 balsi "par" par nākamo Latvijas Republikas Valsts prezidentu ievēlēja Eiropas Savienības tiesas tienesi Egilu Levitu, ar kura pirmo uzrunu piedāvājam iepazīties tālāk.

Mīļie Latvijas cilvēki!
Mūsu Latvijas valsti mēs esam mantojuši no iepriekšējām paaudzēm. Latvijas valsts ir mūsu senču izcīnīta un veidota. Latvijas valsts ir ietvars, kurā mēs varam īstenot savus sapņus, baudīt savu brīvību un runāt savā valodā.
Darbs pie Latvijas valstiskuma nostiprināšanas nebeidzas nekad. Tādēļ mūsu pienākums ir strādāt, lai nākamās paaudzes mūsu Latviju mantotu stipru, drošu un zaļu. Šim lielajam uzdevumam būs veltīts viss mans darbs.
Es būšu visas Latvijas tautas prezidents - visu pārliecību, visu tautību, visu ticību, visu Latvijas pilsoņu prezidents  - gan to, kas dzīvo Latvijā, gan to, kas dzīvo plašajā pasaulē.

Es būšu gan trūcīgo, gan pārtikušo cilvēku prezidents. Es būšu gan atstumto, gan par savu dzīvi drošo cilvēku prezidents. Mans darbs būs veltīts tam, lai mūsu Latvijā būtu vairāk solidaritātes, lai mēs visi justos novērtēti, vajadzīgi un piederīgi savai valstij.

Mēs visi – Latvija, Eiropa, pasaule – dzīvojam strauju pārmaiņu laikmetā. Tāda, kāda sabiedrība ir pašlaik, pēc 10 gadiem tā būs pilnīgi citādāka. Un tādēļ mums ir jāprot šīs pārmaiņas paredzēt un vadīt mūsu visu labā.
Latvijai, no Mazirbes līdz Indrai, no Ipiķiem līdz Skaistkalnei, ir milzīgs potenciāls iet pa modernas, ilgtspējīgas valsts ceļu. Kļūt par valsti, kuru virza mūsu cilvēku talanti un zināšanas. Visi latvieši, lai kur viņi būtu, visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pielikt roku šim darbam.

Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Tas ir un paliek atslēga latviešu nācijas, latviešu valodas un latviešu kultūras pastāvēšanai un attīstībai cauri gadu simtiem.

Paldies, godātie deputāti, par man parādīto uzticību! Paldies, Valsts prezidentam Vējonim par darbu Latvijas labā!
Paldies maniem līdzkonkurentiem, līdzkandidātiem par piedalīšanos pirmajās atklātajās Valsts prezidenta vēlēšanās Latvijas valsts vēsturē!
Es vēlos pateikties arī savai ģimenei par atbalstu! Paldies visiem tiem, kas ikdienā strādā, lai padarītu mūsu valsti drosmīgāku, gudrāku un skaistāku!
Strādāsim kopā! Saules mūžu Latvijai!

Foto: Ieva Ābele, Saeima