Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Baznīcu nakts 2019: Tu esi gaidīts!
03.06.2019 pl. 10:54
Šo piektdien, 7. jūnijā, Latvijā jau sesto reizi norisināsies Kristīgās kultūras notikums "Baznīcu nakts". Liepājā no katoļu dievnamiem ar savu programmu pasākumā piedalīsies Svētā Dominika baznīca un Svētā Jāzepa katedrāle.

Pulksten 18:00 pasākuma “Baznīcu nakts” ietvaros Liepājas Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrāle plaši vērs durvis un laipni aicinās ikvienu to apmeklēt, piedāvājot iespēju izzināt un atklāt šo unikālo un vēsturisko celtni, apskatīt katedrāli no cita skatu punkta un piedzīvot tās „dvēseli”.

Katedrāle ir bagāta ar greznu interjeru, seniem sienu gleznojumiem, krāsainām logu vitrāžām un kokgriezumiem. Tai piešķirts Valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss, tādēļ iepazīt baznīcas skaistumu un vēsturisko savdabīgumu palīdzēs garīdznieks. Piedaloties ekskursijās, interesentiem būs iespēja iegūt atbildes uz dažādiem jautājumiem. Daudzveidīgā un interesantā programma Baznīcu nakts vakaram, dos iespēju dziļāk un tuvāk iepazīstināt apmeklētājus ar “Baznīcas dzīvi”.

Programma iesāksies ar katedrāles zvaniem, pēc kuriem sekos Svētā Mise. Dievkalpojumu muzikāli pavadīs draudzes mūziķi.
Priestera uzruna, kopīgās lūgšanas, aizlūgumi apmeklētāju nodomos, pārdomas klusumā aicinās apstāties un norimt no dienu steigas un rūpēm, atvērt sirdi Dieva gaismai un ieraudzīt sevī skaistas un īpašas vērtības.

Baznīcu dzīvu dara tās draudze, cilvēki, kurus ir apvienojusi ticība un mīlestība uz Dievu. Ticīgie darbojas un kalpo dažādās organizācijās, sniedz atbalstu un palīdzību cilvēkiem kā draudzē, tā ārpus tās. Vakara gaitā Katolisko organizāciju pārstāvji klātesošos iepazīstinās ar savu darbību un mērķiem.

Baznīcu nakts programmas ietvaros Svētā Jāzepa katedrālē viesosies smilšu animācijas māksliniece, smilšu kustības horeogrāfe Guna Miķelsone no Rīgas Sv. Franciska draudzes. Smilšu animācijas priekšnesums rada gaistoša mirkļa burvību – tik mainīgu, skaistu un reizē tik vienkāršu. Būs iespēja iepazīt emocijām bagātu un piepildītu mākslu par šī gada Baznīcu nakts vienojošo tēmu, kas ir Draudzība. Bērniem no 4 līdz 12 gadu vecumam, piedaloties radošās darbnīcās, māksliniece palīdzēs apgūt krāsaino smilšu aplikāciju gatavošanu. Rezultātā izveidojas krāsaina, koša un katram pilnīgi atšķirīga smilšu glezniņa, kura paliks par piemiņu un priecēs vēl ilgi.

Tā kā joprojām turpinās Latvijas simtgades norišu laiks, tad Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska kopā ar ģitāristu Māri Kupču sniegs dzejkoncertu “Latviju mīlot”. Koncertā izskanēs slavenu latviešu komponistu un dzejnieku darbi. „Gribu uzdāvināt liepājniekiem šo koncertu kā apliecinājumu mīlestībā un pateicībā par skaisto zemi – Latviju, kurā mēs dzīvojam,” saka Sigita.

Pasākuma laikā katedrāles tornī būs apskatāmi Liepājas mākslinieku plenēru darbi, kuros attēlota Liepājas Svētā Jāzepa katedrāle. Plenēra darbi ir tapuši gan uz audekla, gan uz 19. gadsimta katedrāles jumta dakstiņiem.

"Baznīcu nakts 2019" programma Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē.

Baznīcu nakts Liepājas Sv. Dominika draudzē sāksies ierasti – ar Litānijas Vissvētākās Jēzus Sirds godam dziedājumu pl. 18.15. Sekos Svētā Mise un Vesperes, apmēram līdz pusastoņiem. Bet 20.00 būs koncerts, kura programmu veidos divi kolektīvi – Liepājas Katoļu pamatskolas zvanu ansamblis "Re-re-mi-la" Ērika Bukanta vadībā un Mūzikas draugu grupa, kuru vada Kristīne Locika. Ja par pirmo kolektīvu komentāri nav vajadzīgi, tad par otro nedaudz informācijas: tie ir draugi – gan no Liepājas, gan Grobiņas, kuri kopš šī gada sākuma ceturtdienas vakaros pulcējas Grobiņā, lai izdziedātu skaistākās dziesmas, un šī būs viņu pirmā publiskā uzstāšanās. Programmā būs Pāvela Bembeneka, Mihaila Klosa un Kristīnes Locikas dziesmas.