Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Latīņamerikas bīskapi: Ja cieš Amazone, cieš pasaule
23.08.2019 pl. 13:40
Latīņamerikas un Karību jūras reģiona bīskapi (CELAM) pauž nopietnas bažas par postošiem ugunsgrēkiem, kas dedzina pasaules mežus.

To ugunsgrēku “nopietnība”, kas pašlaik plosās Aļaskā, Sibīrijā, Grenlandē, Kanāriju salās un “jo īpaši Amazone”, nav tikai vietēja mēroga problēma, saka Latīņamerikas un Karību jūras valstu bīskapi. Tas ir “planētu proporcijās”.

Amazone, pasaulē lielākais lietusmežs, deg jau vairāk nekā divas nedēļas.

Pāvests Francisks, kurš cīņu par pamatiedzīvotāju tiesībām ir izvirzījis par sava pontifikāta centrālo punktu, ir aicinājis uz gaidāmo oktobra Bīskapu sinodi Pan-Amazones reģionā.

22. augustā izplatītajā paziņojumā bīskapi raksta, ka “milzīgā dabas traģēdija”, kas iznīcina Amazoni, ir pārvērtušas to, kas iepriekš bija cerīgs, par “lielām skumjām”.

“Mūsu brāļiem pamatiedzīvotājiem, kas dzīvo šajā mīļajā lietus mežā, mēs paužam savu tuvību,” saka bīskapi, piebilstot, ka viņi pievienojas šiem cilvēkiem, aicinot pasaulei uz “solidaritāti un tūlītēju uzmanību” šai postošajai traģēdijai.

Atsaucoties uz gaidāmās Sinodes sagatavošanas dokumentu, bīskapi raksta, ka Amazones lietus meži, kas ir tik bagāti ar bioloģisko daudzveidību, ir “ārkārtīgi svarīgi planētai”.

Baznīca norāda, ka tik “etniski daudzveidīga, daudzkulturāla un daudzreliģiska [..] teritorija pieprasa visu cilvēku strukturālas un personiskas pārmaiņas”.

Šo “dziļo krīzi”, lasot Sinodes dokumentu, “izraisīja ilgstoša cilvēka iejaukšanās, kur dominē "atkritumu kultūra"”.

Visbeidzot, bīskapi mudina Amazones valstu valdības, Apvienoto Nāciju Organizāciju un starptautisko sabiedrību palīdzēt “glābt pasaules plaušas”.

Citējot pāvestu Francisku, viņi lūdz, lai visi tie, kas ieņem atbildīgus amatus, būtu “radīšanas, Dieva nodoma, kas iegravēts dabā, sagātāji, otra cilvēka un vides aizbildņi” un “neļautu iznīcības un nāves pazīmēm pavadīt šo ceļu mūsu pasaulē”. Jo, saka bīskapi, “ja amazone cieš, pasaule cieš”.

Vaticannews.va/en