Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Par Garīgā semināra rektoru kļuvis Marcins Vozņaks
16.10.2019 pl. 09:48
2019./2020. akadēmisko gadu Rīgas Starpdiecēžu augstākais garīgais seminārs ir sācis ar jaunu rektoru. Iepriekšējo rektoru tēvu Imantu Medvecki MIC ir nomainījis Rīgas Svētā Franciska draudzes prāvests un līdzšinējais Garīgā semināra inspektors priesteris Marcins Vozņaks.

Semināra garīgais tēvs arī turpmāk būs priesteris Arnis Maziļevskis, bet par inspektoru iecelts priesteris Andžejs Lapinskis.

M. Vozņaks ir dzimis Polijā, Ļubļinā, 1970. gada 20. janvārī. Par priesteri viņš tika iesvētīts Polijā 1996. gadā. Jau studiju laikā M. Vozņakam esot bijusi vēlme doties misijās, tomēr pēc studijām vispirms jaunais priesteris kalpojis savā diecēzē. 1999. gada jūlijā priesteris M. Vozņakas devās uz Latviju. Šai laikā viņš ir kalpojis vispirms Rīgā, tad Ventspilī, aptuveni gadu pavadīja Polijā, bet pēc tam turpināja kalpošanu Liepājā. Pēdējos gadus priesteris M. Vozņaks kalpojis Rīgas draudzēs.

Šogad notika arī Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) direktora pārvēlēšana. RARZI direktora amatā arī uz nākamajiem pieciem gadiem tika iecelta līdzšinējā direktore Žanete Narkēviča.

LRKB IC