Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Valsts prezidents akreditē Svētā Krēsla apustulisko nunciju
16.10.2019 pl. 17:44
15. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī akreditēja V. E. Svētā Krēsla apustulisko nunciju arhibīskapu Petaru Rajiču (H. E. Mr Petar Rajič), informē Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Šajā dienā nuncijs tāpat ieradās iepazīšanas vīzītē Latvijas Saeimā un tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Latvija pateicas Svētajam Krēslam par nerimstošu atbalstu. Šajā laikā mums ir svarīgi runāt par vērtībām sabiedrībā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 15.oktobrī, tiekoties ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Latvijā arhibīskapu Petaru Rajiču (Petar Rajič), kas parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka Latvijai īpaši nozīmīga bijusi Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte mūsu valsts 100. jubilejas gadā, kā arī tās laikā stingri paustais vēstījums par vērtību, tradīciju un neatkarības lielo nozīmi un saglabāšanu. I.Mūrniece pauda pateicību par Svētā Krēsla ilglaicīgo atbalstu Latvijas neatkarībai, kas izpaudies arī, neatzīstot Baltijas valstu okupāciju.

I.Mūrniece izcēla bīskapa Jāzepa Rancāna lomu mūsu valsts nepārtrauktības pamatprincipa uzturēšanā. J.Rancāns bija visu četru pirmskara Latvijas Saeimu deputāts, tostarp 4.Saeimas priekšsēdētāja biedrs, un vēlāk, atrodoties trimdā, viņš bija Saeimas priekšsēdētāja un Valsts prezidenta vietas izpildītājs. Godinot J.Rancāna piemiņu un ieguldījumu Latvijas valstiskuma stiprināšanā, pērn ar viņa portretu papildināja Saeimas priekšsēdētāju portretu galeriju.

Puses atzinīgi vērtēja veiksmīgo valsts sadarbību ar Romas Katoļu baznīcu, vienlaikus izceļot spēcīgās ekumenisma tradīcijas Latvijā. Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs akcentēja arī izglītības nozīmību, uzsverot atbalstu skolām, kas saistītas ar Romas Katolisko Baznīcu.

Pāvests Francisks šī gada augustā par apustulisko nunciju Latvijā un Igaunijā nominēja P. Rajiču. Šī paša gada jūnijā P. Rajičs tika nominēts kā apustuliskais nuncijs Lietuvā.

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja