Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Aicina piedalīties Aglonas Dievmātes mozaīkas atklāšanā Nācaretē

Šī gada 15. maijā Nācaretes Marijas Pasludināšanas bazilikā tiks svinīgi iesvētīta Aglonas Dievmātes mozaīka, kuru aizvadītā gada novembrī beidza veidot Jērikas mozaīku izgatavošanas darbnīcas meistari. Mozaīka papildinās bazilikas āra galeriju, kurā jau atrodas Dievmātes atainojumi no dažādām pasaules valstīm.

Norvēģija: konference par klimatiskajām izmaiņām

Nabadzība, nevienlīdzība, klimatiskā krīze, bioloģiskās daudzveidības sarukšana un kari ir drauds nākotnei un dzīvei uz zemes. Tie ir pamatā arī aizvien augošajai migrācijai. Par to starptautiskajā konferencē par klimatiskajām izmaiņām runāja Pasaules Baznīcu padomes ģenerālsekretārs, mācītājs Olavs Fikse Tveits.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Izdots dekrēts par Rīgas draudžu garīdznieku kalpošanu slimnīcās un pansionātos

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs ir izdevis dekrētu, kurā nosaka Rīgas dekanāta draudzes, kuras ir atbildīgas par garīgo pakalpojumu sniegšanu Rīgas slimnīcās un pansionātos.

Kestutis Kevala – jaunais Kauņas arhibīskaps metropolīts

Trešdien, 19. februārī, pāvests Francisks nominēja Telšu diecēzes bīskapu Kestuti Kevalu par Kauņas arhibīskapu metropolītu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Atklās izstādi "Bībeles izteicieni attēlos"

Sadarbībā ar Vācijas katoļu fondu "Bonifatiuswerk", Liepājas O. Kalpaka 15. vidusskolu un Liepājas Sv. Jāzepa katedrāli Liepājas iedzīvotājiem būs iespēja aplūkot izstādi "Bībeles izteicieni attēlos".

Francisks: Dekalogs mūs audzina patiesai brīvībai un atbildībai

Svētdienas, 16. februāra, pusdienlaikā Svētā Pētera laukumā bija sapulcējušies vairāki simti svētceļnieku no daudzām valstīm, lai noklausītos pāvesta uzrunu un saņemtu apustulisko svētību. Pārdomas pirms lūgšanas "Kunga eņģelis" Francisks balstīja uz Mateja evaņģēlija piekto nodaļu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Kopā uzcelt jaunu skolu Foto galerija

Liepājas Katoļu pamatskola 24. februārī svinēs 26 gadu jubileju. Šo gadu laikā skola no sākumskolas ir izaugusi par pamatskolu.

Pāvesta lūgšanu nodomi 2021. gadam

14. februārī Vatikāns publicējis pāvesta Franciska lūgšanu nodomus 2021. gadam.
Nākamgad ticīgie lūgsies par dziļāku grēksūdzes izpratni un laulības sakramenta skaistuma atklāšanu, par katehētu un misionāru darbu, par Baznīcas reformu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

"Jāatjauno mūsu pašu ticība Baznīcai un tad jāiet uz priekšu..."

Intervija ar arhibīskapu Polu Ričardu Galageru (Paul Richard Galagher), kurš šī gada februārī kā Svētā Krēsla sekretārs attiecībām ar valstīm bija ieradies vizītē Latvijā. Sarunā ar priesteri Jāni Meļņikovu SJ, arhibīskaps stāsta par savu kalpojumu Vatikāna ārlietu ministra amatā, par vizītes mērķi Latvijā, skandāliem Baznīcā un kā izdzīvot brīžus, kad jūtamies eksistenciāli atstāti.

Lasīt tālāk

Ticības tikums

Starp tikumiem, kas veido kristīgās dzīves pamatus, ir tikumi, kas piešķir cilvēka dzīvei un darbībai būtisku ievirzi. Tā kā šīs ievirzes mērķis ir Dievs, šos tikumus sauc par kardinālajiem jeb teologālajiem, un tie ir: ticība, cerība un mīlestība. Ticība un mīlestība, kā to teicis sv. Ignācijs no Antiohijas, ir “Dzīves pamats un piepildījums: ticība ir pamats, bet mīlestība piepildījums. Abu divu apvienojums ir pats Dievs. Visi citi tikumi izriet no šiem diviem” (Ef,13).

Lasīt tālāk

Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija

Dosimies pie Martas un Marijas Lūkasa evaņģēlijā, lai dziļāk izprastu mūsu garīgo dzīvi, kas ik dienas norisinās mūsu sirdī. Tur, kur mēs pavadām visvairāk laika un patērējam visvairāk enerģijas. Starp vienkāršām nodarbēm, lietām, kuras mūs aizrauj, kuras mīlam, pēc kurām ilgojamies, bet arī starp tām, kas mūs nomāc, mums nepatīk, no kurām bēgam. Tā visa vidū – ikdienas putekļos – pulsē mūsu garīgā dzīve.

Lasīt tālāk