Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Romas diecēze atceļ publiskās Sv.Mises, izsludina gavēņa un lūgšanu dienu
10.03.2020 pl. 08:03
Romas diecēze, reaģējot uz koronavīrusa uzliesmojumu, līdz 3. aprīlim ir atcēlusi visas publiskās Svētās Mises. Diecēzes ģenerālvikāra paziņojums, kas publicēts svētdienas vakarā, seko Itālijas valdības lēmumam, ar kuru tiek apturētas visas publiskās reliģiskās ceremonijas.

„Romas baznīca… uzņemas pilnu atbildību pret sabiedrību, apzinoties, ka aizsardzībai pret inficēšanos ir nepieciešami pat radikāli pasākumi, it īpaši starppersonu saskarsmē. Tāpēc līdz tam pašam datumam, 3. aprīlim, kopīga liturģijas svinēšana tiek apturētas,” 8. marta paziņojumā sacīja kardināls Andželo de Donatis, Romas vikārs.

„Gavēņa laiks palīdz mums dzīvot šo lielo pārbaudījumu evaņģēliski. Es jūs svētīju, uzticot jūs visus Dievišķās mīlestības Dievmātei,” sacīja vikārs.

Romā un Vatikānā dzīvojošie priesteri varēs turpināt piedāvāt Sv. Mises privāti. Draudzes Romā būs atvērtas personīgai lūgšanai tabernākula priekšā, teikts diecēzes paziņojumā.

Romas diecēzes paziņojums atspoguļo Itālijas Bīskapu konferences pieņemto valsts rīcību.

8. martā tika izdots konferences paziņojums, kurā paskaidrots, ka Itālijas valdības dekrēts "aptur pilsoniskās un reliģiskās ceremonijas, tostarp bēru ceremonijas, visā valstī līdz piektdienai, 3. aprīlim”.

“Dekrēta pieņemšana ir saistīta tikai ar vēlmi darīt visu, arī šajā situācijā, lai veicinātu sabiedrības veselības aizsardzību,” teikts konferences paziņojumā.

Pāvesta Franciska privāto ikdienas Sv. Mises video, kuru viņš svinēs Vatikāna rezidencē Casa Santa Marta, sākot ar 9. martu YouTube tiešraidē straumēs Vatikāna ziņas.

Kopš 8. marta Itālijas reģionā Lacio (Lazio), kurā ietilpst Roma, ir dokumentēti astoņdesmit četri koronavīrusa gadījumi. Itālijā ar vīrusu inficējušies 7375 cilvēki, un miruši 366 cilvēki, liecina Veselības ministrijas dati.

Kardināls Andželo de Donatis, Romas vikārs, aicina visus Romā esošos kristiešus trešdien, 11. martā, uz lūgšanas un gavēšanas dienu, lai lūgtu Dieva palīdzību pilsētai, Itālijai un pasaulei. Jo īpaši viņš lūdz lūgšanas par slimiem un aprūpētājiem.

Ikdienas Sv. Mises šonedēļ tika atceltas Milānā, Venēcijā, Boloņā un citos Itālijas ziemeļu reģionos, kur ir noticis lielākais Covid-19 saslimšanu gadījumu skaits.

Itālijas valdība 8. martā noteica stingru karantīnu Itālijas ziemeļu un centrālajiem reģioniem, tostarp Milānai un Venēcijai.

Premjerministrs Džuzepe Konte arī paziņoja par muzeju, kinoteātru, koncertu, sporta zāļu un arheoloģisko objektu slēgšanu visā valstī. Visas skolas un universitātes arī paliks slēgtas.

Vatikāns 8. martā apstiprināja, ka Vatikāna pilsētā ir bijusi tikai viena pozitīva Covid-19 diagnoze.

Video tiešraidē, uzrunājot svētdien, 8. martā, uz lūgšanu "Kunga eņģelis" Svētā Pētera laukumā sapulcējušos ticīgos, pāvests Francisks lūdzās par tiem, kas cieš no koronavīrusa epidēmijas.

"Es esmu tuvu lūgšanā cilvēkiem, kuri cieš no pašreizējās koronavīrusa epidēmijas, un visiem, kas par viņiem rūpējas," viņš teica.

Catholicnewsagency.com
Foto: Vatican Media