Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Lielbritānija: no 4. jūlija ticīgie atkal varēs piedalīties dievkalpojumos
02.07.2020 pl. 11:51
Lielbritānijas Bīskapu konference pauž gandarījumu par valdības lēmumu no 4. jūlija atkal ļaut ticīgajiem pulcēties dievnamos un piedalīties dievkalpojumos.

No 4. jūlija Lielbritānijas ticīgie atkal varēs apmeklēt kulta vietas, lai piedalītos Svētajās Misē. Par to 23. jūnijā paziņoja valsts premjerministrs Boriss Džonsons. Līdz ar to stājas spēkā jaunas norādes koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai.

Katoļu Bīskapu konference pauda gandarījumu par šādu valdības lēmumu. Tās prezidents, kardināls Vincents Nikolss, raksta: “Tā ir laba ziņa visu reliģiju locekļiem Anglijā. Es pateicos visiem, kuri smagi strādāja, lai sasniegtu šo mērķi.” Viņš atzīst, ka katoļticīgie patiešām priecājas, ka pēc pacietīgas un lielas gaidīšanas tie atkal varēs kopā svinēt Svētās Mises. Reizē viņš piebilst, ka ir ļoti svarīgi rūpēties par cilvēku veselību.

Atgādinot, ka “Euharistija veido pašu ticības sirdi”, kardināls Nikolss uzsver arī to, cik būtiski ir turpināt ievērot valdības norādes, lai nepieļautu jaunu inficēšanos risku. Šajā sakarā Bīskapu konference izstrādāja detalizētu “ceļvedi” visām diecēzēm un draudzēm, lai, kā teikts paziņojumā, “katrs varētu doties uz Misi un pilnīgi droši tajā piedalīties, pasargājot cits citu no jebkādām inficēšanās briesmām”.

Vaticannews.va
Foto: Antiquary, CC BY 4.0