Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Restaurējot Parīzes Dievmātes katedrāli, laikmetīgas izmaiņas netiks ietvertas
15.07.2020 pl. 08:06
Parīzes Dievmātes katedrāle tiks atjaunota precīzi tādā stāvoklī, kāda tā bija pirms 2019. gada ugunsgrēks iznīcināja tās jumtu un smaili, 9. jūlijā paziņoja Francijas valdība. Iepriekš Francijas prezidents bija uzaicinājis arhitektus nākt klajā ar priekšlikumiem par "laikmetīgu pieskārienu" katedrālei.

"Republikas prezidents Emanuels Makrons guva pārliecību par nepieciešamību atjaunot katedrāli pēc iespējas līdzīgāk tās sākotnējam zināmajam stāvoklim, vienlaikus liekot uzsvaru uz ilgtspējīgu attīstību materiālu izvēlē un teritorijas apsaimniekošanā,” lasāms Elizejas pils paziņojumā.

Šis lēmums noslēdz intensīvas debates par to, vai katedrāle ir jāatjauno sākotnējā stāvoklī vai jāmaina, lai tā atspoguļotu mūsdienīgu izjūtu. Pēc ugunsgrēka Francijas prezidents Emanuels Makrons aicināja arhitektus iesniegt priekšlikumus, kas, pēc viņa teiktā, varētu renovācijai pievienot “mūsdienīgu” redzējumu. Saskaņā ar “Washington Post” informāciju, plāni par mūsdienīgu restaurāciju tika atmesti, lai turpmāk nekavētu katedrāles atjaunošanu, ko valdība solījusi pabeigt līdz 2024. gada Olimpiskajām spēlēm. Restaurācijas darbi jau tā bija atlikti uz diviem mēnešiem koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Paziņojumā bija ietverta piekāpšanās katedrāles modernizācijas aizstāvjiem, solot “katedrāles apkārtnes labiekārtošanu veikt ciešā sadarbībā ar Parīzes pilsētu”.

Catholicnewsagency.com
Foto: Pixabay.com/edmondlafoto`