Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Portugāļu jaunieši saņems PJD simbolus
18.11.2020 pl. 17:27
Svētdien, 22. novembrī, Svētā Pētera bazilikā Panamas jauniešu pārstāvji nodos Pasaules Jauniešu dienu simbolus – Krustu un “Salus Populi Romani” Dievmātes ikonu portugāļu jauniešiem.

Parasti tas notiek Palmu svētdienā, bet šogad koronavīrusa pandēmijas dēļ minēto simbolu nodošana tika pārcelta uz Kristus Karaļa svētkiem. Simboliskais žests paredzēts pēc pāvesta Franciska celebrētās Svētās Mises – ziņo Vatikāna preses birojs.

Iepriekšējo Pasaules Jauniešu dienu svinības notika 2019. gadā Panamā, bet nākošās plānotas 2023. gadā Lisabonā. Šo svētdien Panamas jaunieši tiksies ar portugāļu vienaudžiem, lai nodotu tiem Pasaules Jauniešu dienu simbolus. Pāvests par to paziņoja jau 5. aprīlī, lūgšanas “Kunga eņģelis” laikā. Viņš sacīja: “Manas domas īpaši vēršas pie visas pasaules jauniešiem, kuri vēl neredzētā veidā diecēžu līmenī izdzīvo šodienas Pasaules Jauniešu dienu. Šodien bija paredzēts Panamas jauniešiem nodot Krustu Lisabonas jauniešiem. Šis tik ļoti suģestējošais žests tiek pārcelts uz Kristus Karaļa svētdienu, 22. novembri. Gaidot šo brīdi, es mudinu jūs, jaunieši, izkopt un liecināt par cerību, nesavtību, solidaritāti, kas šajā smagajā laikā mums visiem ir vajadzīga”.

Vaticannews.va