Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Francisks Ziemassvētkos sveic Austrumu Baznīcu ticīgos
06.01.2021 pl. 21:23
Trešdien, 6. janvārī, pēc lūgšanas “Kunga eņģelis” pāvests pauda bažas par pašreizējo stāvokli Centrālāfrikas Republikā un sveica Austrumu Baznīcu ticīgos, kuri 7. janvārī svin Kristus dzimšanas svētkus.

Sveicot Austrumu Baznīcu ticīgos viņu Ziemassvētkos, pāvests sacīja: “Es sirsnīgi vēršos pie katoļu un pareizticīgo Austrumu Baznīcu brāļiem un māsām, kuri, saskaņā ar savu tradīciju, rīt svinēs Kunga piedzimšanas svētkus.” Francisks sirsnīgi novēlēja viņiem svētītus un Kristus, kurš ir mūsu miers un cerība, gaismas piepildītus Ziemassvētkus.

Gan katoļu, gan pareizticīgo Austrumu Baznīcas svin Kristus dzimšanas svētkus 6. un 7. janvārī. Tomēr šī 13 dienu starpība neattiecas uz visām pareizticīgo Baznīcām. Tā, piemēram, Rumānijas pareizticīgie, tāpat kā latīņu rita katoļticīgie, Kunga piedzimšanu svin 25. decembrī. Dažas vienotībā ar Romu esošās Austrumu Baznīcas savās zemēs Ziemassvētkus svin 7. janvārī, bet diasporā – 25. decembrī. Savukārt Armēņu apustuliskajai Baznīcai šie svētki iekrīt 6. janvārī. Saskaņā ar senu tradīciju, šī Baznīca vienā dienā svin gan Kristus piedzimšanu, gan arī Viņa kristīšanu.

Uzrunā pēc lūgšanas “Kunga eņģelis” pāvests atgādināja, ka šajā dienā visā pasaulē tiek atzīmēta Bērnības Misiju diena. Viņš pateicās visiem bērniem un pusaudžiem visā pasaulē, mudināja viņus būt priecīgiem Jēzus lieciniekiem un savu vienaudžu vidū vienmēr veicināt brālību.

Noslēgumā Francisks sirsnīgi apsveica visus, kuri ar masu mediju starpniecību sekoja līdzi viņa uzrunai un lūgšanai, un īpaši sveica “Triju Ķēniņu gājiena” fonda dalībniekus. Šis fonds daudzās Polijas pilsētās un ciemos, kā arī citās zemēs organizē evaņģelizācijas un solidaritātes pasākumus.

Vaticannews.va
Foto: Unsplash.com/Andriy Tod