Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Aktuāli  Kopienas "Chemin Neuf" studentu kopmītnes Rīgā

Kopienas "Chemin Neuf" studentu kopmītnes Rīgā

 Janvāra vidū Vecrīgā, Daugavas krastā durvis vērs studentu kopmītnes, informē kopiena “Chamin Neuf”, kurai Rīgas arhidiecēze piešķīrusi telpas jauniešu pastorālās darbības veikšanai. Kopmītnes atradīsies 11. novembra krastmalā 29 un par tām būs atbildīgs kopienas brālis Blažejs Reda, kuram palīdzību sniedz arī māsa Arnita Buldure.

Kā pastāstīja A. Buldure, kopiena jau ilgu laiku meklējusi iespējas Rīgā atvērt studentu kopmītnes, jo “tā kopienai ir viena no galvenajam misijām, un visās valstīs, kur ir kopiena, ir arī studentu kopmītnes”. Tāpēc jau pirms pāris gadiem tika sāktas sarunas un meklētas telpas šādām vajadzībām.

Kopmītnes ir domātas 18 līdz 28 gadus veciem abu dzimumu jauniešiem, kuri studē. Komītnēs ir ierīkotas 8 istabiņas 11 personām. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja izvēlēties dzīvot vienvietīgā vai arī divvietīgā istabā. Katrā istabā ir gulta, drēbju skapis, rakstāmgalds, grāmatu plaukts un skaists skats pa logu uz pilsētu un Daugavu. Studentiem būs pieejama jauna, labiekārtota virtuve ar ēdamistabu, kur varēs atpūsties, satikties ar citiem, iedzert tēju, spēlēt galda spēles, sarunāties vai lasīt grāmatas. Tāpat būs pastāvīga piekļuve internetam, iespēja bez maksas izmantot veļasmašīnu. Kopmītnēs ir izveidota kapela, kas paredzēta lūgšanām un klusuma brīžiem.

No kopmītnēm, ejot kājām, dažās minūtēs var nokļūt līdz Rīgas Dzelzceļa stacijai un Autoostai, kā arī atsevišķām augstskolām un to filiālēm. Turklāt līdzās ēkai ir sabiedrisko transportu pieturas.

Kopiena uzsver, ka šīs kopmītnes piedāvās studentiem mājīgu atmosfēru, labu kompāniju, kristīgu vidi, atbalstu ticības ceļā, kā arī studijām labvēlīgu klimatu. ”Reizēm ir grūti būt vienam lielā pilsētā. Tāpēc mūsu kopmītnēs ir svarīgi iepazīt vienam otru un atbalstīt: kopīgās maltītēs, tikšanās reizēs, atpūtā un lūgšanu brīžos.

Šī ir lieliska vieta, kur Tu vari dzīvot, mācīties un pavadīt laiku kopā ar citiem studentiem,” raksta kopiena.
Kopmītnes sāks darboties 2022. gada 17. janvārī. Par vienvietīgu istabu tajās būs jāmaksā 200 eiro un komunālie māksājumi, par divvietīgu istabu – 150 eiro un komunālie maksājumi. Komunālie maksājumi būs aptuveni 50 eiro apmērā.

Papildu informāciju angļu valodā par kopmītnēm var saņemt, sazinoties ar B. Redu (kopmitnes.riga@chemin-neuf.lv ; +371 23 006 660). Lai saņemtu informāciju latviešu valodā, saziņa iespējama ar A. Bulduri ( +371 27 801 933).