Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Atgriežoties no Slovākijas, pāvests atbild uz virkni žurnālistu jautājumu
17.09.2021 pl. 16:34
15. septembrī pāvests noslēdza apustulisko vizīti Ungārijā un Slovākijā. Lidojuma laikā no Bratislavas uz Čampino lidostu Romā pāvests atbildēja uz jautājumiem par vakcināciju, par abortiem, par to, ka Ungārija tiek aicināta atzīt viendzimumu laulības un citiem jautājumiem, ko uzdeva žurnālisti no dažādām zemēm.

Slovākijas pārstāvis uzdeva jautājumu par vakcināciju, atzīmējot, ka tas ir "sašķēlis kristiešus Slovākijā". Tā kā Francisks apgalvo, ka pote ir "mīlestības akts", bet diecēzēs domas dalās, tad kā šai jautājumā panākt samierināšanos? 

"Tas viss ir nedaudz dīvaini, jo cilvēcei aiz muguras jau ir vesela draudzības vēsture ar vakcīnām," atbildēja pāvests un pastāstīja, ka arī Kardinālu kolēģijā ir vakcīnu "noliedzēji", un viens no viņiem šobrīd atrodas slimnīcā, jo ir inficējies ar vīrusu. "Likteņa ironija," piebilda Francisks. "Nespēju to pietiekami labi izskaidrot: daži saka, ka vakcīnas nav pietiekami izpētītas. Ir jāsaka, ka Vatikānā visi ir vakcinēti, izņemot tikai nelielu grupu, un tiek spriests par to, kā viņiem palīdzēt".

Žurnālists no ASV atgādināja par nesen notikušo diskusiju, kuras centrā bija politiķi, kas atbalsta abortus un tai pašā laikā pieņem Svēto Komūniju

"Es nekad nevienam neesmu atteicis Svēto Komūniju un nezinu arī, vai kāds ir nācis to pieņemt līdzīgā situācijā," teica pāvests. Viņš pieminēja gadījumu, kas notika viņa vizītes laikā kādā no veco ļaužu pansionātiem. Svētās Mises laikā Francisks esot pajautājis, kurš grib pieņemt Svēto Komūniju, un visi pacēluši roku. Pēc Komūnijas kāda večiņa pateikusies pāvestam un piebildusi, ka viņa ir ebrejiete. "Es tūlīt pat atbildēju: Tas, kuru Tev iedevu, arī ir ebrejs!"

"Komūnija nav godalga perfektajiem," teica pāvests. "Komūnija ir dāvana, Jēzus klātbūtne Baznīcā un kopienā. Tie, kas kopienai nepieder, nevar pieņemt Komūniju, kā tā ebrejiete, taču Kungs ir vēlējies viņu apdāvināt bez manas ziņas. Ārpus kopienas atrodas tie, kuri no tās ir šķirti, tāpēc, ka viņi nav kristīti, vai arī paši no tās ir attālinājušies."

"Kas attiecas uz abortu," turpināja pāvests, "tad tā ir slepkavība. Tie, kas izdara abortu, noslepkavo, un šeit nevar būt nekādu divdomību: "Baznīca šai jautājumā ir tik stingra tāpēc, ka pieņemt abortu, nozīmētu piekrist slepkavībām, kas tiek pastrādātas katru dienu."

Paņemiet jebkuru grāmatu par embrioloģiju domātu medicīnas studentiem. Trešā nedēļa pēc ieņemšanas, visi orgāni jau ir tur, pat DNS... tā ir cilvēka dzīve, šī cilvēka dzīvība ir jārespektē, šis princips ir tik skaidrs! Tiem, kas nevar saprast, es uzdotu šādu jautājumu: vai ir pareizi nogalināt cilvēka dzīvību, lai atrisinātu problēmu? Vai ir pareizi pieņemt darbā slepkavu, lai nogalinātu cilvēku? Zinātniski tā ir cilvēka dzīve.

Atgriežoties pie jautājuma par Svētās Komūnijas piešķiršanu politiķiem, pāvests precizēja, ka runa ir nevis par teoloģisku, bet par pastorālu problēmu. Gadās, ka bīskapi pieņem politisku, nevis pastorālu nostāju. "Ir jābūt ganam pat priekš tiem, kas ir attālinājušies. Viņi ir Dieva bērni, un tiem ir vajadzīga mūsu kā ganu tuvība. Tikai tad gans visu izlemj tā, kā viņam pasaka Svētais Gars."

Itāļu žurnālists lūdza pāvestu izteikties par Strasbūras rezolūciju, kurā Ungārija tiek aicināta atzīt viendzimuma laulības

"Laulība ir Sakraments, un Baznīcai nav tiesību mainīt Sakramentus, ko Kungs ir iedibinājis tieši šādā veidā. Pastāv likumi, kuru mērķis ir palīdzēt daudziem cilvēkiem ar citādu seksuālo orientāciju. Ir svarīgi atzīmēt, ka valstīm ir iespēja atbalstīt viņus no pilsoniskās puses, nodrošināt tiem stabilitāti attiecībā uz mantojumu, veselības aprūpi utt. Tas attiecas ne tikai uz homoseksuāliem ļaudīm, bet arī uz visiem, kuri vēlas apvienoties. Taču, laulība paliek laulība. Tas nenozīmē viņus nosodīt - viņi ir mūsu brāļi un māsas, un mums viņi ir jāpavada. Tam nav nekāda sakara ar laulību kā Sakramentu, kurš var būt tikai vīrieša un sievietes starpā. Dažreiz rodas sajukums, visi brāļi un māsas ir vienlīdzīgi, Dievs ir labs, Viņš vēlas visu cilvēku pestīšanu, taču, lūdzu jūs: nelieciet Baznīcai atteikties no savas patiesības! Daudzi cilvēki ar homoseksuālu orientāciju iet pie Grēksūdzes Sakramenta, prasa priestera padomu, Baznīca viņiem palīdz, taču Laulības Sakraments ir kaut kas cits."

Vaticannews.va
Foto: Vatican Media