Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Nepilngadīgo aizsardzība: pāvests mudina pieņemt konkrētus mērus
20.09.2021 pl. 20:59
Svētdien, 19. septembrī, Varšavā sākās Bīskapu konferenču priekšsēdētāju un konsekrētās dzīves institūtu vadītāju sanāksme par nepilngadīgo aizsardzību Baznīcā. Tā ilgs līdz 22. septembrim. Šajā sakarā pāvests sanāksmes dalībniekiem ir adresējis video vēstījumu.

Baznīcas locekļu pastrādātie seksuālie noziegumi ir “smags satricinājums” – atgādina pāvests. Viņš mudina “sadzirdēt cietušo saucienu un iesaistīties – gan vienam ar otru, gan ar sabiedrību vispār – šajās svarīgajās diskusijās, jo tās patiešām skar Baznīcas nākotni Centrālajā un Austrumeiropā”. Šīs debates par nepilngadīgo aizsardzību skar ne tikai Baznīcas nākotni, bet arī “kristiešu sirdi” un “mūsu atbildību”.

Francisks sanāksmes dalībniekiem prasa pieņemt konkrētus mērus. “Mūsu nožēlas izpausmes ir jāpārvērš konkrētā reformu ceļā, lai novērstu turpmāku ļaunprātīgu izmantošanu un reizē iedvestu citos pārliecību, ka mūsu centieni novedīs pie reālām un ticamām pārmaiņām”, lasām video vēstījuma tekstā.

Pāvests aicina stāties pretī “šīs nežēlīgās uzvedības patiesībai” un pazemīgi meklēt izmantošanas upuru piedošanu. Viņš norāda, ka tikai tādā veidā Baznīca varēs atgūt uzticamību un tikt uzskatīta par drošu vietu tiem, kuriem ir vajadzīga atvērtība un pieņemšana no Baznīcas puses.

Bez tam Svētais tēvs mudina sanāksmes dalībniekus “būt pazemīgiem Kunga instrumentiem, kas kalpo izmantošanas upuriem un uztver viņus kā biedrus un kopīgās nākotnes galvenos varoņus”. Viņš aicina arī mācīties citam no cita kļūt uzticīgākiem un noturīgākiem, lai varētu kopā stāties pretī gaidāmajiem izaicinājumiem.

Vaticannews.va