Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Pāvests sveic svētceļojuma "Ar Luteru uz Romu" dalībniekus
26.10.2021 pl. 21:35
Pirmdienas rītā Vatikānā bija ieradušies ap 500 luterāņu jauniešu no Vācijas. No 23. līdz 30. oktobrim viņi piedalās ekumeniskā svētceļojumā, kas saucas “Ar Luteru uz Romu”. Grupas ietvaros ir arī koris ar nosaukumu “Ar Luteru pie pāvesta”. Tiekoties ar Svēto tēvu, koris nodziedāja dziesmu.

Francisks atzīmēja, ka “dziesma vieno”, piebilstot, ka “korī neviens nav vientuļš un ka ir svarīgi ieklausīties citos”. Svētais tēvs izteica vēlēšanos, lai visā Baznīcā būtu šāda vēlēšanās uzklausīt otru. Tāpēc pašreizējā sinodālajā procesā Baznīca to mācās no jauna.

Vatikāna nama saimnieks iedrošināja jaunos svētceļniekus, lai viņi klausās “Dieva melodiju” savā dzīvē, lai atver ne tikai ausis, bet arī sirdis. “Katrs, kurš dzied ar atvērtu sirdi, skar Dieva noslēpumu, varbūt to pat neapzinoties,” viņš teica. Pāvests piebilda, ka “šis noslēpums ir mīlestība, mīlestība, kas Jēzū Kristū rod savu brīnišķīgo, pilnīgo un unikālo skaņu”. Francisks norādīja, ka tā darbojas arī ekumenisms – ne tikai Vācijā, bet visā pasaulē.

Ekumeniskā svētceļojuma mērķis ir iepazīt Romu un savu ticību jaunā perspektīvā. Tas ir centrēts uz elementiem, kas vieno kristiešus, uz šķēršļiem, kas jau ir pārvarēti ceļā uz vienotību, un uz izaicinājumiem, kuri vēl jāpārvar.

Līdzīga rakstura svētceļojums notiek jau otro reizi. Pirms tam ekumeniskā jauniešu grupa no Vācijas ar pāvestu tikās 2016. gadā. Toreiz Francisks aicināja jauniešus būt par “žēlsirdības lieciniekiem” un turpināt labāk iepazīt citam citu, lūgties, savstarpēji palīdzēt un aprūpēt tos, kam tas ir nepieciešams. Pāvests apliecināja, ka šādā veidā jaunieši būs brīvi no aizspriedumiem un uzticoties vienīgi Jēzus Kristus Evaņģēlijam, sludinot mieru un izlīgšanu, kļūs par jauna laika virzošo spēku, kurš ar Dieva palīdzību vedīs pie pilnīgas vienotības.

2021. gada svētceļojumu atbalsta lielākās kristīgās konfesijas no Saksijas-Anhaltes reģiona, ieskaitot Magdeburgas diecēzi, Anhaltes Evaņģēlisko Baznīcu un Vācijas Centrālās daļas Evaņģēlisko Baznīcu.

Vaticannews.va
Foto: Vatican Media