Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Lūgšanā par Austriju pievienojas arī Vācijas ticīgie
10.12.2021 pl. 14:12
Novembra pēdējās dienās Salcburgas dekāns Šteinvenders aicināja uz Rožukroņa lūgšanu par Austriju. Trešdienā, 1. decembrī, kad tika iesākta iniciatīva “Austrija lūdzas”, lūdzēji pulcējās jau 35 lūgšanu vietās Austrijā, bet tas ir tikai sākums!

Uz ietves, gājēju zonā, publiskajā laukumā vai iepretim baznīcai: iniciatīva “Österreich betet” (Austrija lūdzas), kas pēdējās dienās izskanējusi sociālajos tīklos, aicina ikvienu Austrijā uz publisku Rožukroņa lūgšanu. Iniciatori aicina visus ticīgos lūgties ne tikai mājās un baznīcā, bet arī publiski par lūgšanas zīmi citiem un vienlaikus lai uzmundrinātu cilvēkus. Tādējādi, kā iniciatīvas izplatītajā oficiālajā informācijā vēstīts, “mūsu valsts, kas šobrīd piedzīvo vienu no smagākajām krīzēm savā vēsturē” tiek uzticēta Vissvētākajai Mātei un tiek saukts palīgā. Lūgšanām būtu jāturpinās tik ilgi, kamēr pašreizējā krīze “mierīgi atrisinājusies”, uzsver iniciatori, kuri nepārtraukti sniedz ziņas Telegram profilā “Österreich betet”. Sākot ar 1. decembri, Rožukroni plānots lūgties katru trešdienu pl. 18.00, pulcinot ļaudis, aizdegtām svecēm rokās, publiskās vietās “visās Austrijas pilsētās, draudzēs un ciemos”.

Kas attiecas uz Austrijā noteiktajiem lokdauna ierobežojumiem, no juridiskā viedokļa lūgšana ietilpst “reliģisko pamatvajadzību apmierināšanas” kategorijā, tāpēc, ja vēlies lūgties, var iziet no mājām pat lokdauna laikā. Reliģijas praktizēšanas sanāksmes ir arī atbrīvotas no jebkādiem Covid-19 ārkārtas pasākumu rīkojuma noteikumiem. Taču, lai netraucētu satiksmi, publisko Rožukroņa lūgšanu notur uz ietves, gājēju pārejām vai laukumos.

Aicinājums uz lūgšanu ir cieši saistīts ar strīdu starp valdību un protestētājiem (kuru vidū ir arī kristieši) par Covid-19 ierobežošanas pasākumiem, valdības lēmumiem attiecībā uz vakcināciju un intelektuālo konfliktu par brīvības ierobežošanu. Pastāvošā spriedze ir milzīga, un ikdienas protestos jebkurā brīdī var notikt neplānotas, bīstamas sadursmes. Lūgšana, kurā pulcējas ne tikai katoļticīgie, meklē izeju šai krīzei, vēršoties pie Mātes Marijas pēc aizbildnības lūgšanā pēc miera.

Tikai dažu stundu laikā pēc tam, kad Salcburgas prāvests tīmekļa vietnē www.kath.net bija aicinājis lūgties Rožukroni par Austriju, iniciatīvai “Austrija lūdzas” bija izveidota savs profils ziņojumapmaiņu vietnē/aplikācijā Telegram, aicinot uz Rožukroņa lūgšanu un informējot par tuvākajām pulcēšanās vietām un notikumiem. Pirmā lūgšanu grupa atbildēja īsā laikā, un Vīnē, piemēram, uz lūgšanu pulcējās 200 cilvēku, bet Lincā – ap 100, neskaitot tos, kas lūgšanai pievienojās, atrodoties mājās, karantīnā vai tml., bet kopā lūgšanas 1. decembrī notika publiski aptuveni 35 vietās pa visu Austriju. Savukārt 8. decembrī Lincā bija pulcējušies jau 350 Rožukroņa lūgšanas dalībnieku, bet visā Austrijā bija reģistrētas ap 100 lūgšanu vietas. Lūgšanas iniciatīva turpināsies arī turpmākajās dienās un nedēļās, par ko operatīvi informē iniciatīvas dalībnieki. Informācija Telegram un sociālajos tīklos vēsta, ka šai iktrešdienu Rožukroņa lūgšanu iniciatīvai pievienojusies arī Vācija ar savu iniciatīvu “Deutschland betet” (Vācija lūdzas), kurā vēsta, ka vēlas lūgšanā būt vienoti ar Austriju.

Foto: kath.net 


Austrijas karte ar vietām, kur lūdzas


Vācijas karte ar vietām, kur lūdzas