Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Eiropas Baznīcas aicina stāties pretī dezinformācijai un vakcinēties
18.12.2021 pl. 17:10
Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisija un Eiropas Baznīcu konference izdeva kopīgu dokumentu, kurā aicina sabiedrību vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija ir mīlestības akts. Jāstājas pretī jebkādiem dezinformācijas mēģinājumiem – uzsvērts dokumentā.

Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisijas (COMECE) prezidents, kardināls Žans Klods Holerihs, un Eiropas Baznīcu konferences (CEC) prezidents Kristians Krīgers nāca klajā ar kopīgu aicinājumu būt atbildīgiem šajā pandēmijas laikā un padomāt par citiem. “Šajā Adventa laikā izrādīsim Kristus mīlestību un tāpēc būsim atbildīgi un rūpēsimies par visiem”, lasām dokumentā. “Tā kā Covid-19 pandēmija jau otro gadu turpinās, Eiropas Baznīcas mudina visus ievērot epidemioloģiskās drošības normas un vakcinēties”.

Turpinājumā norādīts, ka, saskaņā ar pēdējiem statistikas datiem, saslimušo skaits Eiropā aizvien turpina pieaugt. Līdz ar to mediķu spēki ir izsmelti un slimnīcas pārslogotas. Daudzās Eiropas valstīs pilnīgi vakcinēto skaits vēl ir pārāk mazs, lai varētu ierobežot vīrusa izplatību.

“Uzklausījuši zinātnes un medicīnas ekspertus, mēs uzskatām,” raksta Eiropas Baznīcu vadītāji, “ka vakcinācija šobrīd ir visefektīvākais veids, kā cīnīties pret pandēmiju un glābt dzīvības. Vakcinācija sniedz aizsardzību ne tikai mums pašiem, bet arī mūsu brāļiem un māsām, īpaši tiem, kuri mūsu vidū ir visvājākie. Tāpēc tas ir mīlestības un rūpju, kā arī atbildības un sociālā taisnīguma akts”.

Aicinājuma autori atzīst, ka piekrišana vakcinēties var nebūt viegls lēmums un ka var būt daudz un dažādi vilcināšanās iemesli. Daži nevar vakcinēties nopietnu veselības problēmu dēļ. Citi var baidīties vai šaubīties par vakcīnas iedarbību. “Mēs viņus mudinām noskaidrot savas bažas, griežoties pēc profesionāla padoma kompetentās iestādēs un pie ekspertiem, un pieņemt pārdomātu lēmumu,” teikts dokumentā.

Tālāk tiek atzīts, ka, diemžēl, izplatās viltus informācija un tādi apgalvojumi par vakcīnām, kuriem nav pamata. Tādā veidā tiek radītas bailes un šķelta sabiedrība laikā, kad tai visvairāk būtu vajadzīga saliedētība, vienotība un solidaritāte.

Tāpēc Eiropas Baznīcu vadītāji vēršas pie sabiedrībā atbildīgajām personām, tai skaitā, politiķiem un mediju darbiniekiem ar uzstājīgu aicinājumu stāties pretī jebkādiem dezinformācijas mēģinājumiem. Tie aicina visu sabiedrību mudināt savus līdzpilsoņus rīkoties atbildīgi, lai pasargātu sevi un citus, īpaši tos, kuri veselības vai citu iemeslu dēļ nevar vakcinēties. Dokumenta autori vēršas ar aicinājumu arī pie Eiropas Savienības un tās dalībvalstīm, lai vakcīnas pret Covid-19 būtu vienādi pieejamas visiem.

“Gatavojoties svinēt Ziemassvētkus, gribam atgādināt”, lasām dokumenta noslēgumā, “«Saucēja balss tuksnesī: Sagatavojiet Kungam ceļu, dariet klajumā staigājamu ceļu mūsu Dievam!» (Is 40, 3). Dievs sūtīja uz zemi savu Dēlu, lai apliecinātu savu mīlestību un rūpes par mums. Šī labā vēsts ir joprojām ļoti svarīga. Sniegsim par to dzīvu liecību, izrādīsim atbildību un rūpes”.

Vaticannews.va
Foto: Unsplash.com/@stevencornfield