Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

5 veidi, kā saglabāt mieru Ziemassvētkos
22.12.2021 pl. 14:11

Amerikāņi piecas reizes biežāk ziņo, ka viņiem stress svētku laikā palielinās, nevis samazinās. Pirmssvētku drudzis var skart katru no mums. Nebūsim šīs statistikas daļa!

Ironiski, bet gada svētākās dienas bieži vien ir vienas no drudžainākajām. Faktiski Amerikas Psihiatru asociācija informē, ka amerikāņi piecas reizes biežāk ziņo, ka svētku laikā viņiem stress palielinās, nevis samazinās. Ir tik daudz lietu, kas nav mūsu kontrolē. Mēs nevaram kontrolēt pandēmiju: ne gadījumu skaitu, ne variantus. Mēs nevaram kontrolēt savu radinieku un draugu lēmumus. Mēs nevaram kontrolēt, kā mūsu kolēģi reaģē uz svētku haosu. Mēs nevaram kontrolēt garās rindas pie veikaliem vai kavēšanos ceļojuma laikā. Svētku brīvdienas tikai pastiprina to, cik daudzas lietas mēs vienkārši nevaram kontrolēt.

Saistībā ar šo faktu arhibīskaps Fultons Šīns saka: “Jūs nevarat atrast mieru ārpusē, bet jūs varat atrast mieru iekšpusē, ļaujot Dievam darīt ar jūsu dvēseli to, ko Marija ļāva Viņam darīt ar savu ķermeni, proti, lai Kristus tiek veidots tevī.”

Svētku laika haosā ir maz ticams, ka mēs atradīsim ārējo mieru. Tomēr tas nenozīmē, ka mēs nevaram atrast mieru. Svētie saglabāja mieru, tas ir, viņiem bija patiess iekšējais miers tik daudzās trakās situācijās. Viņi atrada patiesu iekšējo mieru nacistu koncentrācijas nometnēs un padomju cietumos. Viņi atrada mieru kara, bada un vajāšanu laikā. Pat slimojot ar tādām briesmīgām slimībām, kā vēzis, svētajiem izdevās saglabāt mieru.

Jaunavai Marijai bija pamatots iemesls nebūt mierā. Padomājiet par visu, kas viņai bija jāsakārto! Visi darbi, kas bija jāpadara! Un tomēr, kā saka bīskaps Šīns, kad viņa gatavoja ēdienu savā Nācaretes mājā, kad viņa aprūpēja savu gados veco māsīcu, kad viņa smēla ūdeni no akas, kad viņa gatavoja ēst ciema galdniekam, adīja bezšuvju drēbes, mīcīja mīklu un slaucīja grīdu, viņa apzinājās, ka Kristus ir viņā; ka viņa bija dzīvs Ciborijs (trauks, kurā uzglabā Svētā Vakarēdiena sakramenta maizi), Dievišķās Euharistijas monstrance, Debesu vārti, caur kuriem Radītājs lūkosies uz radību, Ziloņkaula tornis, kura šķīstajā ķermenī Viņam bija jāuzkāpj, "lai noskūpstītu uz viņas lūpām mistisku rozi".

Marijai bija patiess iekšējais miers.

Kā izkopt mieru svētku laikā:

1. Padariet savu personīgo lūgšanu par prioritāti. Piecelieties dažas minūtes agrāk un apsēdieties lūgšanā pie savas Ziemassvētku eglītes. Lasiet dienas Sv. Mises lasījumus vai lūdzieties vienu vai divus Rožukroņa noslēpumus. Šo īpašo klusuma brīžu izkopšana jūs atsvaidzinās un atjaunos.

2. Dāviniet jēgpilnas dāvanas. Nepadodies lietu pirkšanai tikai tāpēc, lai tās iegādātos. Dāviniet piedzīvojumus, pieredzes vai laiku kā dāvanas. Pretošanās Ziemassvētku komercializācijai nav saistīta tikai ar jūsu maku: tas ir saistīts ar personīgo saprātu.

3. Vienkārši saki „nē” lietām. Nensijas Reiganas DARE programmas saukļa vārdi šodien ir tikpat aktuāli kā iepriekš: “Vienkārši sakiet „nē””. Teikt „nē”, nāks jums par labu. Kārdinājums pārcensties brīvdienu laikā uzglūn aiz katra stūra. Tomēr lielākā daļa cilvēku varētu darīt labāk, darot mazāk.

4. Piezvaniet. Ir cilvēki, par kuriem jūs piedomājiet katros svētkos. Tie var būt draugi vai tuvinieki, kuriem gada laikā neesat pievērsis uzmanību. Veltiet laiku, lai viņiem piezvanītu. Ja ļaujam citiem cilvēkiem uzzināt, ko viņi mums nozīmē, tas ienes mieru.

5. Dodiet tiem, kam tas ir nepieciešams. Kultūras ziņā Ziemassvētki ir došanas laiks. Esiet dāsns pret tām labdarības organizācijām, par kurām zināt, ka tās patiešām maina nabadzīgo cilvēku dzīvi. Pat ja jūs tikai gatavojaties izdalīt zeķes un ūdens pudeles pa ceļam uz darbu sastaptajiem bezpajumtniekiem, šāda dalīšanās sniedz mieru.

Galu galā miers, pat iekšējais miers, nav kaut kāds abstrakts stāvoklis. Svētais Ambrozijs no Milānas mums atgādina: „Atver plaši durvis tam, kas nāk. Atver savu dvēseli, atver savas sirds dziļumus, lai ieraudzītu vienkāršības bagātību, miera dārgumus, žēlastības saldumu. Atver savu sirdi un skrien pretī mūžīgās gaismas Saulei, kas apgaismo visus cilvēkus.”

pr. Patrick Briscoe OP, Aleteia.org
Foto: Pixabay.com/Helena Jankovičová Kováčová