Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Jūras kājinieku komandieris uzrakstījis vēstuli pāvestam Franciskam
19.04.2022 pl. 19:47
36. atsevišķās jūras kājinieku brigādes majors Sergejs Volina, kurš varonīgi aizstāv Mariupoli, uzrakstījis vēstuli pāvestam Franciskam, lai tas palīdzētu glābt cilvēkus, kuri atrodas aplenktajā Mariupolē, Ukrainā.

Vēstules teksts publicēts ziņu aģentūras “Українська правда” tīmekļa vietnē 18. aprīlī.

Majora Volinas vēstule:

“Jūsu svētība, pāvest Francisk!

Es neesmu katolis, esmu pareizticīgais. Es ticu Dievam un zinu, ka gaisma vienmēr uzvar tumsu.

Es neesmu redzējis Jūsu uzrunas pasaulei un neesmu lasījis visus pēdējos Jūsu paziņojumus, es karoju vairāk nekā 50 dienas pilnīgā aplenkumā, un viss, kam man pietiek laika, - tā ir sīva cīņa par aplenktās pilsētas katru metru.

Es esmu karavīrs. Esmu virsnieks, kurš devis uzticības zvērestu savai valstij. Un es esmu gatavs cīnīties līdz galam. Neskatoties uz ienaidnieka spēku ievērojamo pārsvaru, neskatoties uz necilvēcīgajiem apstākļiem cīņas laukā, pastāvīgajām artilērijas un raķešu apšaudēm, dzeramā ūdens, pārtikas un medikamentu trūkumu.

Jūs, iespējams, daudz ko esat redzējis savā dzīvē. Bet esmu pārliecināts, ka nekad neesat redzējis neko tādu, kas pašlaik notiek Mariupolē. Jo tieši tā izskatās elle zemes virsū. Man ir maz laika, lai aprakstītu visas šausmas, ko šeit katru dienu redzu. Rūpnīcā bunkuros dzīvo sievietes ar bērniem, zīdaiņiem. Badā un aukstumā. Katru dienu zem ienaidnieka aviācijas stobriem. Katru dienu mirst ievainotie, tāpēc ka nav medikamentu, nav ūdens, nav pārtikas.

Es vēršos pie Jums pēc palīdzības. Jo ir pienācis laiks, kad ne tikai lūgšanas. Palīdziet glābt viņus. Pēc drāmas teātra bombardēšanas nevienam vairs nav palikusi ticība krievu okupantiem. Aiznesiet pasaulei patiesību, evakuējiet cilvēkus un izglābiet viņu dzīves no sātana rokām, kurš vēlas sadedzināt visu dzīvo.”

Atgādinājumam:

Mariupole kopš 1. marta ir aplenkta, Krievijas karaspēks katru dienu to apšauda, cenšoties pārņemt pilsētu pilnīgā kontrolē.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka notiek sarunas, lai varētu palīdzēt ukraiņu aizstāvjiem Mariupolē. Viņš tāpat paziņojis, ka Ukrainas aizstāvju iznīcināšana Mariupolē var pielikt punktu miera sarunām ar Krieviju.

17. aprīlī ģenerālštābs paziņoja, ka Krievijas Federācijas armija, iespējams, gatavojas jūras desanta operācijai-uzbrukumam Mariupolē.

16. aprīlī Mariupoles pilsētas padome publicēja ar dronu uzņemto video ar postījumiem pilsētā, bet ziņu aģentūra Reuters – video no teritorijas ap metalurģijas rūpnīcu, kur redzams rajons, ko kontrolē Krievijas armija.