Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Ukraina: aicinājums ievērot Lieldienu pamieru
22.04.2022 pl. 16:17
Pāvests Francisks pievienojas ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša aicinājumam Lieldienu laikā ievērot pamieru Ukrainā – lasām Vatikāna preses dienesta izdotajā paziņojumā.

Tā kā Austrumu Baznīcu ticīgie, kuri pieturas pie Jūlija kalendāra, svinēs Kristus Augšāmcelšanās svētkus 24. aprīlī, ANO ģenerālsekretārs nāca klajā ar aicinājumu ievērot Ukrainā triju dienu ilgu pamieru. “Pūpolu svētdienā pāvests Francisks pieprasīja Lieldienu pamieru, lai panāktu mieru”, teikts paziņojumā. “Svētais Krēsls un Svētais tēvs pievienojas ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša aicinājumam, kas saskaņots ar Ukrainas grieķu-katoļu Baznīcas vadītāju, Viņa Svētību Svjatoslavu Ševčuku”. Dokumentā arī norādīts, ka aicinājums tika publiskots 19. aprīlī. Gutērrešs aicina ievērot pamieru no 21. aprīļa.

Apzinādamies, ka Dievam nekas nav neiespējams, Svētais Krēsls un Svētais tēvs piesauc Kungu, lai tiktu evakuēti kara zonās iesprostotie iedzīvotāji un drīzā laikā tiktu atgūts miers, un pieprasa, lai tie, kuri ir atbildīgi par tautām, sadzirdētu cilvēku saucienu pēc miera – lasām preses dienesta paziņojumā.

Ievērot Lieldienu pamieru pāvests aicināja jau Pūpolu svētdienā, 10. aprīlī. Pēc lūgšanas “Kunga eņģelis” viņš sacīja: “Pēc īsa brīža vērsīsimies pie Marijas ar Angelus lūgšanu. Tieši Kunga eņģelis Pasludināšanas brīdī sacīja Marijai: «Dievam nekas nav neiespējams» (Lk 1, 37). Dievam nekas nav neiespējams – arī izbeigt karu, kuram neredz beigas, karu, kā rezultātā katru dienu mūsu acu priekšā paveras briesmīgu slaktiņu un zvērīgas nežēlības pret neaizsargātiem civiliedzīvotājiem ainas. Lūgsimies par to”.

Turpinājumā Svētais tēvs uzsvēra: “Lai tiek nolikti ieroči, lai sākas Lieldienu pamiers, taču ne lai pārlādētu ieročus un atsāktu cīņas, nē, bet lai panāktu mieru reālu sarunu ceļā, esot arī gataviem ļaužu labā panest kādu upuri.”

Vaticannews.va