Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Pāvests patriarham Kirilam: Lai mēs kļūstam par miera nesējiem Ukrainā
25.04.2022 pl. 20:09
Pāvests Francisks sūta Lieldienu sveicienus Krievijas pareizticīgo patriarham Kirilam un lūdz par Ukrainas tautu, kas ilgojas pēc "jaunas rītausmas, kas izbeigs kara tumsu".

“Dārgais brāli! Lai Svētais Gars pārveido mūsu sirdis un dara mūs par patiesiem miera nesējiem, īpaši kara plosītajai Ukrainai, lai lielā Lieldienu pāreja no nāves uz jaunu dzīvi Kristū kļūtu par realitāti ukraiņu tautai, kas ilgojas pēc jaunas rītausmas, kas izbeigtu kara tumsu."

Pāvests Francisks nosūtīja šos vārdus Krievijas pareizticīgās baznīcas galvai patriarham Kirilam, jo ​​kristieši, kas vadās pēc Jūlija kalendāra, svētdien svinēja Lieldienas.

Pāvesta Lieldienu sveiciena īsā vēstule tika nosūtīta arī citiem Austrumu baznīcu patriarhiem un publicēta Maskavas patriarhāta tīmekļa vietnē.

Cilvēka ciešanu smagums

Pāvests Francisks atzīmēja, ka cilvēce tagad izjūt "visu mūsu, cilvēku, ģimenes ciešanu smagumu, ko satriekusi vardarbība, karš un daudzas netaisnības".

Neskatoties uz šīm ciešanām, viņš rakstīja, „mēs joprojām ar pateicību skatāmies uz to Kungu, kurš ir uzņēmies uz sevi visu mūsu pasaules ļaunumu un sāpes."

“Kristus nāve bija sākums jaunai dzīvībai un brīvībai no grēka saitēm, kā arī iemesls mūsu Lieldienu priekam, paverot ceļu no tumsības ēnas uz Dieva valstības gaismu.”

Pāvests arī aicināja Austrumu patriarhus lūgties vienam par otru un "ticami liecināt par Evaņģēlija vēsti par Augšāmcēlušos Kristu un Baznīcu kā universālo pestīšanas sakramentu".

“Tādā veidā,” viņš teica, "visi var ieiet taisnības, miera un prieka valstībā Svētajā Garā."

Iepriekšējais videozvans

Pēdējo reizi pāvests ar patriarhu Kirilu runāja 16. martā videozvanā, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta karam Ukrainā un kristiešu lomai miera veicināšanā.

Pēc Svētā Krēsla preses biroja direktora Mateo Bruni teiktā, pāvests Francisks mudinājis Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhu palīdzēt “nodzēst uguni” karā Ukrainā, jo tie, kas “maksā augstāko cenu”, ir karavīri un civiliedzīvotāji, kuri mirst zem bombardēšanas.

"Baznīca nedrīkst lietot politikas valodu, bet gan Jēzus valodu," sacīja pāvests.

Pāvesta un patriarha tikšanās atcelta

Pagājušajā piektdienā intervijā Argentīnas laikrakstam „La Nacion” pāvests Francisks atklāja, ka viņam jūnijā Jeruzalemē bija plānota tikšanās ar patriarhu Kirilu, taču piebilda, ka tikšanās ir jāatceļ.

"Man žēl, ka Vatikānam nācies atcelt otro tikšanos ar patriarhu Kirilu, kuru bijām ieplānojuši jūnijā Jeruzalemē," viņš sacīja. "Taču mūsu diplomāti apgalvoja, ka tikšanās starp mums šajā brīdī var radīt daudz neskaidrību. "

Pāvests un patriarhs klātienē tikās Havanā, Kubā, 2016. gadā un kopīgi parakstīja kopīgu paziņojumu.

Vaticannews.va/en
Foto: pāvesta Franciska un patriarha Kirila tikšanās Havanā 2016