Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests: saikne starp paaudzēm atver nākotni
27.04.2022 pl. 15:57
"Noemi: saikne starp paaudzēm, kas atver nākotni," – šādam tematam bija veltīta katehēzes mācība, ko pāvests Francisks nolasīja vispārējās audiences laikā.

27. aprīlī vispārējā audience norisinājās Svētā Pētera laukumā. Tajā piedalījās vairāki tūkstoši svētceļnieku no daudzām valstīm. Turpinot katehēzes ciklu par dzīves pēdējā posma jeb vecumdienu svarīgo nozīmi, Francisks skaidroja Rutes grāmatas fragmentu, kurā izcelta jaunās sievietes uzticība Noemi. Šo grāmatu pāvests nosauca par Bībeles pērli.

“Dārgie brāļi un māsas, Rutes grāmata parāda ģimenes saišu skaistumu, kas rodas laulāto starpā, bet pārsniedz pāra attiecības. Tās ir mīlestības un uzticības saites, - teica Francisks. - Diemžēl pastāvošie stereotipi par radnieciskajām saitēm, īpaši starp vīramāti un vedeklu, liek apšaubīt šādu iespēju. Šajā mazajā grāmatā ir ietverta svarīga mācība par derību starp paaudzēm: kur jaunība spēja uzmodināt entuziasmu vecumam, tur vecums spēja atvērt nākotnes perspektīvas ievainotajai jaunībai. Daudzos gadījumos vecāka gadagājuma cilvēku tieksmi uz pesimismu ir jālīdzsvaro ar jauniešu maigo tuvību. Grāmata vēstī par to, ka vīramāte Noemi vēlas atvērt jaunajai atraitnei Rutei nākotni, nevis tikai izmantot viņas atbalstu. Ja jaunieši spēs pateikties par to, ko ir saņēmusi, un vecāki centīsies parādīt viņiem jaunu skatījumu uz dzīvi, tad nekas netraucēs Dieva svētībai uzziedēt tautu starpā! Lai Dievs palīdz mums būt par šīs svētības lieciniekiem un tās sludinātājiem!”

Pāvests apsveica Lodzas arhidiecēzes svētceļojuma dalībniekus, kuri kopā ar saviem bīskapiem un priesteriem ieradās Romā, lai pateiktos Dievam par ekleziālās struktūras izveidošanas simtgadi. Francisks pasvētīja kroni, ar ko tiks kronēta Vissvētākās Jaunavas Marijas – Polijas Karalienes svētglezna, kas atrodas Gdiņas bazilikā. Svētais tēvs atgādināja, ka šodien aprit Jāņa Pāvila II kanonizācijas astotā gadadiena, un aicināja būt uzticīgiem Kristus žēlsirdīgās mīlestības lieciniekiem pasaulē, ģimenēs, skolās un darba vietās.

Francisks apsveica ticīgo grupas no dažādām Itālijas pilsētām, kā arī jauniešus, slimniekus, vecos ļaudis un jaunlaulāto pārus, aicinot visus Lieldienu laikā pārdomāt Kristus augšāmcelšanās noslēpumu, kas ir dzīvinošais avots ceļā uz pestīšanu.

Vaticannews.va
Foto: Vatican Media