Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests: lai ikdienas rūpes nenomāc mīlestības garu
02.05.2022 pl. 13:57

Vaticannews.va

"Iesim kopā ar Jēzu, sāksim ceļu no jauna, dosimies dziļumā. Viņš mūs gaida. Viņš domā par tevi, par mani, par katru no mums," sacīja Svētais tēvs, uzrunājot Svētā Pētera laukumā uz Lieldienu laikā skaitīto lūgšanu "Regina Caeli" sapulcējušos svētceļniekus.

Saskaņā ar Vatikāna žandarmērijas sniegto informāciju, svētdienas, 1. maija, pusdienlaikā uz tikšanos ar pāvestu bija ieradušies vairāk nekā 30 tūkstoši ticīgo no daudzām valstīm.

Uzrunā Francisks skaidroja Lieldienu laika trešajai svētdienai paredzēto Evaņģēlija fragmentu, kas vēstī par Jēzus trešo tikšanos ar mācekļiem pēc savas augšāmcelšanās. Pēc smagas un neveiksmīgas zvejas Galilejas jūrā, Pēteris, noskumis un vīlies, mudina savus biedrus atgriezties pie savas ierastās dzīves.

Pāvests uzsvēra, ka slinkuma un noguruma dēļ arī mēs varam piedzīvot kārdinājumu pamest iesākto ceļu. Mēs varam atmest drosmīgus lēmumus un sekot pelēcīgās ikdienas ritmam. Taču Jēzus nepārmet ne saviem mācekļiem, ne arī mums, bet aicina doties dziļumā un atkal izmest tīklus zvejai.

“Ja mūsu dzīves tīkli ir tukši, tad šis nav īstais laiks sevis žēlošanai, slinkumam, atgriešanās pie vecajām un ierastajām aktivitātēm, nē - teica pāvests. -Tas ir laiks, lai sekotu Jēzum, drosmīgi sāktu no jauna, dotos dziļumā kopā ar Viņu. Pēterim bija vajadzīgs šāds "satricinājums". Kad viņš izdzirdēja Jāņa saucienu: "Tas ir Kungs", viņš nekavējoties metās ūdenī un peldēja Jēzus virzienā. Tas ir mīlestības žests, jo mīlestība pārsniedz visu. Mīlestība izraisa mūsos izbrīnu, paceļ augstumos mūsu garu, palīdz mums nesavtīgi kalpot. Brīdī, kad Jānis, jauneklis, atpazīst Kungu, tad Pēteris, gados vecs, metas ūdenī, lai steigtos pie Viņa. Šajā lēcienā atklājas Sīmaņa Pētera ticības entuzisams.”

Turpinot uzrunu, pāvests norādīja, ka mēs esam aicināti uzmodināt sevī ticības entuziasmu, darīt labu nebaidoties, ka kaut ko varam zaudēt, necenšoties aprēķināt vai gaidīt, kad citi sāks darboties pirmie. Francisks, kā ierasti, mudināja savus klausītājus uzdot sev jautājumu: vai mēs esam spējīgi būt atvērti un dāsni, paklausot savas sirds aicinājumam, varbūt esam pārāk kūtri kaut ko mainīt. Taču vajag riskēt un drosmīgi mesties ūdenī, lai peldētu Jēzus virzienā. Svētais tēvs skaidroja, ka evaņģēliskā apraksta par zveju noslēgumā Jēzus jautā Pēterim: "Vai tu mani mīli?"

“Augšāmcēlušais Kungs šodien jautā arī mums: vai tu mani mīli? Lieldienu laikā Jēzus vēlas, lai arī mūsu sirdis augšāmceltos, jo ticība nebalstās tikai uz zināšanām, bet mīlestības. Vai tu mani mīli? – jautā Jēzus. Viņš jautā man, tev, mums visiem, jo mūsu tīkli ir tukši un mēs baidāmies sākt no jauna. Viņš jautā man, tev, mums visiem, jo mums pietrūkst drosmes mesties ūdenī. "Vai tu mani mīli?" – jautā Jēzus. No tā brīža Pēteris uz visiem laikiem pārstāja zvejot un veltīja savu dzīvi kalpošanai Dievam un saviem brāļiem, līdz pat dzīvības atdošanai šajā vietā, kur šobrīd mēs atrodamies. Vai mēs gribam mīlēt Jēzu?”