Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests: "Es ciešu un raudu, domājot par ukraiņu tautas ciešanām"
02.05.2022 pl. 14:35
Svētdien, 1. maijā, pēc “Regina Coeli” lūgšanas uzrunājot Svētā Pētera laukumā sapulcējušos ticīgos, pāvests kārtējo reizi aicināja lūgties par mieru pasaulē un pieprasīja atvērt humanitāros koridorus no Ukrainas dienvidu pilsētas Mariupoles.

“Šodien sākas Dieva Mātei veltītais mēnesis,” sacīja Francisks. “Es gribu aicināt visus ticīgos un kopienas katru dienu maijā lūgties Rožukroni par mieru. Domas tūlīt pievēršas Ukrainas pilsētai Mariupolei – «Marijas pilsētai», kas tiek barbariski bombardēta un iznīcināta. Arī tagad, arī no šejienes es atkal pieprasu, lai tiktu izveidoti droši humanitārie koridori šīs pilsētas tērauda rūpnīcā iesprostotajiem cilvēkiem. Es ciešu un raudu, domājot par ukraiņu tautas ciešanām un īpaši par vājākajiem cilvēkiem, vecajiem ļaudīm un bērniem. Pienāk briesmīgas ziņas pat par bērnu izsūtīšanu un deportāciju”.

“Redzot drausmīgu cilvēces pagrimumu,” turpināja pāvests, “man kopā ar daudziem baiļu pārņemtiem cilvēkiem rodas jautājums, vai mēs patiesi tiecamies pēc miera; vai ir vēlme izvairīties no nepārtrauktas militāras un verbālas eskalācijas; vai tiek darīts viss iespējamais, lai apklustu ieroči. Lūdzu, nepadodieties vardarbības loģikai, perversajai bruņošanās spirālei. Iesim dialoga un miera ceļu! Lūgsimies!”

Vaticannews.va