Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Aicinājums ir Dieva sapņa īstenošana
06.05.2022 pl. 20:09
Aicinājuma plašā nozīme sinodālās Baznīcas kontekstā – šādu jautājumu pārdomā pāvests Francisks vēstījumā 59. Pasaules lūgšanas dienā par aicinājumiem. Tā tiks atzīmēta Labā Gana svētdienā, kas šogad iekrīt 8. maijā. Svētā tēva vēstījuma temats: “Aicināti veidot cilvēku saimi”.

Ceturtdien, 5. maijā, publiskotajā dokumentā pāvests raksta: “Laikā, kad pūš ledainie kara vēji, Baznīca ir uzsākusi sinodālo ceļu, proti, tā jūt steidzamu nepieciešamību iet kopā un, klausoties, piedaloties un daloties, ‘palīdzēt veidot cilvēku saimi, dziedēt tās brūces un orientēt to uz labāku nākotni’”. Francisks norāda, ka aicinājums ir “Dieva sapņa īstenošana”. Runa ir par cēlo brālības sapni, par ko dedzīgi lūdzās Jēzus: “Lai visi būtu viens”. Kad runājam par aicinājumu, ar to domājam par dāvanu daudzveidību Baznīcā un šo dāvanu harmoniju, kuras avots ir Svētais Gars. Tāpēc Baznīcai ir jākļūst aizvien sinodālākai, tas ir, spējīgai iet kopā dažādību harmonijā, kur katrs ir aicināts piedalīties un sniegt savu ieguldījumu.

Pāvests atgādina, ka kopā iešana ir Baznīcas pamata aicinājums. Tās misija ir evaņģelizācijas misija. Taču evaņģelizācija iespējama tikai tad, ja tajā iesaistās visi. Tāpēc Francisks mudina izskaust tādu mentalitāti, saskaņā ar kuru vienā pusē būtu priesteri, bet otrā – laji, un kur pirmie būtu galvenie varoņi, bet otrie – izpildītāji. Baznīcas misijas darbā ir jāiesaistās visiem – priesteriem un lajiem. Dievs saskata potenciālu visos. Tāpat kā tas notika ar Mariju, Sīmani Pēteri, muitnieku Levi vai Saulu, Dievs tāpat arī mūs uzlūko ar savu mīlestības pilno skatienu. Viņš vēlas, lai mēs ar savām dāvanām kalpotu visai Baznīcai.

Šajā kontekstā pāvests aicina ticīgos būt atvērtiem Svētajam Garam, kurš kā izcils mākslinieks var no mums izveidot brīnišķīgu mākslas darbu. Pateicoties šim dievišķajam Skulptoram, rodas aicinājums. Viņš ar savām rokām liek mums iziet no sevis, lai mēs kļūtu tādi, kādi esam aicināti kļūt. Šajā sakarā Svētais tēvs aicina vērīgi klausīties Dieva Vārdu un ieklausīties savos ticības brāļos un māsās.

Kad mūsu skatiens sastopas ar Jēzus mīlestības pilno skatienu, tad mūsu dzīve izmainās. Arī mēs esam aicināti raudzīties uz citiem un pasauli ar paša Dieva skatienu, lai ar saviem vārdiem un darbiem kalpotu labajam un izplatītu mīlestību. Pāvests novēl, lai katrs no mums atrastu dzīvē savu vietu un varētu dot no sevis to labāko.

Vaticannews.va
Foto: Kristus aicina Pēteri un Andreju par saviem mācekļiem.
Mozaīka, Itālija 6. gs.