Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests atbild uz LGBT personas interesējošiem jautājumiem
11.05.2022 pl. 10:09
“Dievs ir Tēvs un Viņš nenoliedz nevienu no saviem bērniem,” apliecina pāvests LGBT personām. Francisks vēstulē spāņu valodā atbild uz dažiem jautājumiem, ar kuriem viņu iepazīstina jezuītu tēvs Džeimss Martins, kurš nododas Lgbt personu pastorālajai aprūpei.

“Dieva stils ir tuvība, žēlsirdība un maigums,” šādu, īsu kopsavilkumu var izdarīt pāvesta sniegtajām atbildēm uz tēva Martina atsūtītajiem jautājumiem. 5. maijā reliģiskais uzrakstīja Franciskam vēstuli, painteresējoties, vai viņš būtu gatavs atbildēt uz dažiem jautājumiem, kurus parasti uzdod katoļticīgās LGBT personas. Dažas dienas vēlāk jezuīts saņēma ar roku rakstītu notu, kurā pāvests uz šiem jautājumiem atbildēja. Tādējādi radās neliela intervija, kuru tēvs Martins nopublicēja sevis izveidotajā Interneta mājaslapā “Outreach”.

“Attiecībā uz jūsu jautājumiem,” raksta pāvests, “man nāk prātā viena ļoti vienkārša atbilde”. Iepazīstinām ar šiem jautājumiem un pāvesta atbildi uz katru no tiem:

Kāda ir vissvarīgākā lieta, kas LGBT personām ir jāzina par Dievu?

Dievs ir Tēvs un nenoliedz nevienu no saviem bērniem. Un Dieva “stils” ir “tuvība, žēlsirdība un maigums.” Ejot pa šo ceļu, satiksiet Dievu.

Ko Jūs vēlētos, lai LGBT personas zinātu par Baznīcu?

Vēlos, lai viņas lasītu Apustuļu darbu grāmatu. Tajā atradīs dzīvās Baznīcas attēlu. 

Ko Jūs varat teikt katoļticīgai LGBT personai, kura no Baznīcas puses ir pieredzējusi atgrūšanu?

Vēlos, lai šādas personas atzītu sevi nevis kā “Baznīcas atgrūstos”, bet gan kā “cilvēkus Baznīcā”. Baznīca ir Māte un sasauc ap sevi visus savus bērnus. Ņemsim, piemēram, līdzību par ielūgtajiem uz mielastu: “taisnīgie, grēcinieki, bagātie un nabagi, utt.” (Mateja 22:1-15; Lūkas 14:15-24). “Selektīva”, “tīrasiņu” Baznīca nav vis Svētā Māte Baznīca, bet drīzāk gan sekta.

Arī pagājušā gada jūnijā pāvests Francisks tēvam Džeimsam Martinam nosūtīja vēstuli spāņu valodā, apliecinot, ka Dievs “tuvojas ar mīlestību katram no saviem bērniem, visiem un ikvienam no viņiem. Viņa sirds ir atvērta pret visiem un pret katru. Viņš ir Tēvs”. “Domājot par tavu pastorālo darbu,” rakstīja pāvests tēvam Martinam, “redzu, ka nemitīgi centies atdarināt šo Dieva stilu. Tu esi priesteris visiem un visām, kā Dievs ir Tēvs visiem un visām. Lūdzos par tevi, lai tu vari turpināt šādā veidā, būdams tuvs, iejūtīgs un ar lielu maigumu”.

“Lūdzos par visiem ticīgajiem, par taviem draudzes locekļiem,” noslēgumā rakstīja pāvests, “par visiem, kurus Kungs ir nolicis tev līdzās, lai tu par viņiem rūpētos, viņus pasargātu un palīdzētu viņiem pieaugt mūsu Kunga Jēzus Kristus mīlestībā.”

Vaticannews.va
Foto: Pāvesta vēstule katoļticīgajiem LGBT ļaudīm (ANSA)