Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Vatikānā ierodas ukraiņu karavīru - Mariupoles aizstāvju sievas
13.05.2022 pl. 13:47
Pāvesta vadītajā 11. maija vispārējā audiencē piedalījās divas ukraiņu karavīru sievas. Katerina Prokopenko un Juļa Fedosiuka tikās ar Svēto tēvu un žurnālistiem. Viņu vīri ir pulka “Azov” komandieri, kuri cīnās par Mariupoli.

Abām jaunajām sievietēm bija iespēja pārmīt dažus vārdus ar pāvestu. Viņas ieradās Romā, lai lūgtu palīdzību – jebkādu palīdzību – saviem vīriem, kas kopā ar citiem Maiupoles aizstāvjiem un civiliedzīvotājiem jau nedēļām ilgi ir iesprostoti tērauda rūpnīcā. Lai gan tikšanās ar Francisku bija īsa, viņas to nosauca par “vēsturisku brīdi”.

Viena ir no Kijivas un otra no Ļvivas. Viņas ir ceļā uz Vāciju. Tiekoties ar žurnālistiem, ukraiņu sievietes apliecināja, ka runā aptuveni 500 “Azov” pulka karavīru sievu vārdā. Ar dažām uztur pastāvīgus kontaktus. “Tā salauza mūsu sirdi”, šādi viņas raksturoja tikšanos ar pāvestu. “Es nespēju pat izskaidrot, ko tajā brīdī jutu”, teica Juļa. “Es biju mazliet uztraukusies, jo tas bija vēsturisks brīdis, un mēs visi ceram, ka tas palīdzēs izglābt mūsu vīru un Azov pulka karavīru dzīvības”.

Sievietes Franciskam pastāstījušas, ka minētajā Mariupules rūpnīcā atrodas aptuveni 700 ievainoti karavīri. Daudzi ir miruši, un nav iespējams viņus apbedīt. Katerina un Juļa, kā arī pārējo karavīru sievas baidās, ka viņu vīri varētu tikt spīdzināti un nogalināti. Iesprostotajiem trūkst pārtikas, ūdens, medikamentu. Pēdējā slimnīca ir sabombardēta. “Situācija ir briesmīga”, viņas sacīja, apliecinot, ka šīs ziņas saņem pa telefonu no saviem vīriem. Tāpēc ir svarīgi nekavējoties panākt humanitāro koridoru atvēršanu, lai evakuētu pēdējos cilvēkus, kas tur palikuši.

Sarunā ar žurnālistiem ukraiņu karavīru sievas vērsās ar aicinājumu pēc palīdzības arī pie starptautiskās sabiedrības, lai iesaistītos “trešās valstis” un palīdzētu evakuēt un izglābt karavīrus un atlikušos civiliedzīvotājus. “Ja mūsu vīri varētu nokļūt uz kādu no trešajām valstīm, mēs dotos viņiem līdzi. Pēc tam mēs ceram atgriezties Kijivā un Ukrainā, ko mīlam. Tas mums ir svarīgi. Mēs negribam būt bēgļi”, sacīja Katerina un Juļa.

Vaticannews.va
Foto:Tikšanās ar ukraiņu karavīru sievām (Vatican Media)