Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Liturģiskās mūzikas darbnīcas P. Bembeneka vadībā - piekto reizi!
27.05.2022 pl. 12:26
Šovasar no 27. jūnija līdz 2. jūlijam Liepājas sv. Dominika klosterī piekto reizi notiks Liturģiskās mūzikas darbnīcas „Jēzu, uzticos Tev!” poļu komponista un diriģenta Pāvela Bembeneka (Paweł Bębenek) vadībā.

Šoreiz darbnīcu moto ir vārdi no Sīraha grāmatas „Speciosa misericordia Tua, Domine! - Cik skaista ir Tava žēlsirdība, Kungs!”. Darbnīcu mērķis ir parādīt Svētās Mises laikā izpildītās mūzikas skaistumu un dziļumu, palīdzēt sagatavoties kalpošanai liturģijā ar dziedāšanu vai instrumentu spēli. Liturģiskajā mūzikā svarīgākais elements ir nodotais saturs – Vārds, kam ir spēks, un dziedāšanas izmantošanai liturģijā ir jēga tikai tad, ja tā ir katra cilvēka personīgās ticības apliecinājums. Darbnīcas ir arī satikšanās, ticības un paļāvības uz Dievu stiprināšana, lūgšanas pieredze, savstarpējs atbalsts un sadraudzība – kas īpaši svarīga šobrīd, kad pēc diviem pandēmijas gadiem esam dažkārt aizmirsuši ceļu uz baznīcu un viens pie otra. Kora dziedāšana ir īpašs veids, kā satikties ar Dievu un cilvēkiem, un Pāvela Bembeneka profesionalitāte un sirds atvērtība ir labs pavadonis šajā ceļā.

Uz darbnīcām aicinām pieteikties cilvēkus, kuri vēlas gūt jaunu pieredzi kora dziedāšanā un balss attīstībā, mācīties jaunas dziesmas vai arī vienkārši satikties ar skaistu mūziku. Šoreiz mācīsimies gan P. Bembeneka, gan citu autoru dziesmas. Aicināti arī mūziķi neliela orķestra jeb instrumentāla ansambļa izveidošanai, kas kuplinātu atsevišķu dziesmu skanējumu. Orķestrim paredzēti četri mēģinājumi nedēļas gaitā P. Bembeneka un LMMDV pasniedzējas Agneses Bušas vadībā. Īpaši gaidīti Liepājas jaunie mūziķi!

Darbnīcu atbildīgākā diena būs 1. jūlijs, kad sniegsim nelielu koncertu Sociālās aprūpes centrā „Liepāja”, kā arī piedalīsimies Sv. Mises liturģijā Sv. Jāzepa katedrālē 18.00, kur aicinām visus uz lūgšanu. Tāpat darbnīcu nedēļas laikā aicinām ar mums kopā lūgties sv. Dominika baznīcā Sv. Misē 18.30.

Pieteikšanās uz liturģiskās mūzikas darbnīcām rit no 15. maija līdz 10. jūnijam. Pateicoties „Renovabis” atbalstam, dalības ziedojums ir tikai no 25 € un noteiktam skaitam dalībnieku tiek segtas mitināšanās un ēšanas izmaksas. Šobrīd jau kuplā skaitā ir pieteikušies dalībnieki no Siguldas, Madonas, Salaspils, Rēzeknes, Kuldīgas, Rīgas un citām Latvijas vietām, līdz ar to nakšņošanas izmaksas var nākties segt pašam, vai arī pieteikties gaidīšanas rindā. Aicinām pieteikties arī Liepājas koru dziedātājus un vadītājus, kā arī jebkuru cilvēku, kam patīk dziedāt.

Pieteikšanās un sīkāka informācija par darbnīcu norisi šeit, kā arī visos jautājumos var zvanīt Kristīnei 26705843 vai rakstīt .

Iespēja iepazīties ar darbnīcu laikā apgūstamajām dziesmām un pamācīties balsis būs 28. maijā 15.00-18.00, kultūras pasākuma „Baznīcu nakts” ietvaros Liepājas sv. Dominika baznīcā, Jelgavas ielā 17, kā arī 2. jūnijā 19.30 Grobiņas luterāņu baznīcā.

Speciosa misericordia Tua, Domine!
Miserere nostri, Deus omnium, et respice nos
et ostende nobis lucem miserationum tuarum.

Skaista ir Tava žēlsirdība, Kungs...
Apžēlojies par mums, Kungs, visa Dievs, uzlūko mūs
un rādi mums Tavu žēlastību gaismu. (Sīr 35,24 - 36,1
)

Kristīne Locika

Video: Nāc, Kungs Jēzu - Przyjdź, Panie Jezu - Paweł Bębenek