Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Jūlijā pāvests aicina lūgties par veciem ļaudīm
06.07.2022 pl. 15:21
Šī gada jūlijā pāvests aicina ticīgos lūgties, lai vecie ļaudis ar savu dzīves pieredzi un gudrību palīdz jauniešiem raudzīties nākotnē ar cerību. Viņš atgādina, ka uz veco ļaužu pleciem gulstas liela atbildība par jaunajām paaudzēm.

Tā kā Baznīca gatavojas 24. jūlijā atzīmēt 2. Pasaules vecvecāku un veco ļaužu dienu, tad pāvests Francisks aicina visus ticīgos jūlija mēnesī lūgties par veciem cilvēkiem.

Vispasaules lūgšanu tīkls publicējis video vēstījumu, kurā Francisks skaidro lūgšanu nodomu. Jāatgādina, ka jūnijā viņš aicināja lūgties par ģimeņu svētumu.

“Mēs nevaram runāt par ģimeni, nerunājot par veco ļaužu svarīgo lomu mūsu vidū”, saka Svētais tēvs, skaidrojot jūlija lūgšanu nodomu. “Mēs nekad cilvēces vēsturē neesam bijuši tik lielā skaitā un mēs nezinām, kā tikt galā ar šo jauno dzīves posmu. Vecumdienu izdzīvošanai ir daudz aprūpes piedāvājumu, bet maz eksistences projektu.”

Pāvests norāda, ka vecie ļaudis ir īpaši jūtīgi pret to, kā otram cilvēkam tiek izrādīta uzmanība un sirsnība. “Mēs esam vai varam kļūt maiguma skolotāji. Un kā vēl!” viņš uzsver.

“Šajā pie kara pieradušajā pasaulē mums ir vajadzīga īsta maiguma revolūcija”, turpina Francisks. “Šajā ziņā uz mums gulstas liela atbildība par jaunajām paaudzēm.”

Viņš aicina atcerēties, ka vecvecāki un vecie ļaudis ir “maize, ka spēcina mūsu dzīves, un tautas apslēptā gudrība.” Viņiem par godu pāvests iedibināja Pasaules vecvecāku un veco ļaužu dienu.

Noslēgumā viņš mudina lūgties par veciem ļaudīm, “lai tie kļūtu par maiguma skolotājiem un ar savu pieredzi un gudrību palīdzētu jaunākajiem raudzīties nākotnē ar cerību un atbildīgi.”

 Jāpiebilst, ka šim tematam pāvests veltī savas katehēzes, kas izskan trešdienu vispārējo audienču laikā.

Vaticannews.va
Foto: Unsplash.com/@mbennettphoto