Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests: Sports ir brālīguma instruments
06.07.2022 pl. 16:14
Oranā, Alžīrijā, notiek Vidusjūras baseina valstu XIX sporta spēles. Tajās piedalās arī Vatikāna komanda “Athletica Vaticana”. “Sports ir brālīguma instruments, kas neapstādina karus, bet var liecināt, ka ir iespējama citāda cilvēce, tāda, kas respektē vērtības, godīgumu, un ir uzmanīga citam pret citu,” raksta pāvests vēstījumā spēļu dalībniekiem.

Vēstījums tika nolasīts Svētās Mises laikā Oranas Dievmātes svētnīcā. Pāvests atzīmē, ka šī sporta manifestācija kalpo par tiltu starp dažādām reliģijām un kultūrām, tiltu, kas šodien ir vajadzīgs vairāk nekā jebkad agrāk, jo dzīvojam karu un vardarbības realitātē.

Vidusjūras baseina valstu sporta spēlēs piedalās ap 3400 sportistu no 26 valstīm. Viņu vidū ir gan kristieši, gan musulmaņi. Runājot par Vidusjūru, pāvests izceļ tās funkciju būt par kultūru un tautu krustcelēm un tai pašā laikā  ar nožēlu konstatē, ka šī jūra ir kļuvusi par kapsētu daudziem cilvēkiem, kas to šķērsojuši, meklējot sev labāku nākotni. Svētais tēvs aicina nebūt pret šo faktu vienaldzīgiem.

Vēstījumā sportistiem Francisks uzsver, ka sports, ja tas tiek praktizēts kopā, visus var padarīt par brāļiem – par “fratelli tutti”, kas, kā zināms, ir viens no šī pāvesta visvairāk lolotajiem mērķiem. Svētais tēvs pateicas Alžīrijas autoritātēm un organizatoriskajai komitejai par uzaicinājumu Oranā notiekošajās spēlēs piedalīties arī Vatikāna komandai “Athletica Vaticana”. Viņš to vērtē kā brālīguma žestu ar lielu nozīmi. Jāpiebilst, ka Vatikāna komandā ietilpst arī daži migranti - islāma reliģijas pārstāvji.

Vaticannews.va
Foto: Vatikāna komanda Vidusjūras baseina XIX sporta spēlēs Oranā