Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

De Donatis: vecie ļaudis māca klauvēt pie Dieva durvīm
25.07.2022 pl. 13:12
24. jūlija rītā Svētā Pētera bazilikā Romas diecēzes ģenerālvikārs kardināls Andželo De Donatis Franciska vārdā svinēja Svēto Misi, atzīmējot II Pasaules vecvecāku un senioru dienu.

Uzrunas sākumā kardināls atkārtoja pāvesta vēlējumu, lai vecie ļaudis savās ģimenēs un Baznīcā justos mīlēti un pieņemti, neaizmirstot, ka arī vecumā ikviens var nest gudrības, ticības un mīlestības augļus.

Skaidrojot Svēto Rakstu lasījumus, kardināls Andželo De Donatis uzsvēra, ka Abrahams, kurš lūdz Kungu apžēloties par Sodomas un Gomoras iedzīvotājiem, simbolizē viedos cilvēkus, kuri, saskaroties ar dzīves pārbaudījumiem un grūtībām, nepārstāj lūgt no Dieva mieru, veselību un harmoniju ne tik daudz sev cik saviem bērniem un mazbērniem.

Romas diecēzes ģenerālvikārs atgādināja, ka daudzi gados vecie cilvēki ir dzimuši kara laikā. Daudzi savā bērnībā pieredzēja tā dramatiskās sekas. Viņi ilgojas, lai šodien pasaulē valdītu miers un labklājība. Šie cilvēki ir kā mūsdienu Abrahami, kuri nemitīgi lūdz Dievu glābt pasauli. “Dārgie draugi, – turpināja kardināls, – jūs ar savu tieksmi pēc labā mums atgādinat, ka tur, augšā, pukst Dieva Tēva un Drauga sirds. Tie esat jūs, cienījamie seniori, kuri iemācījāt mūs, savus bērnus un mazbērnus, lūgt Dievu, klauvēt pie Viņa durvīm. Jūs iemācījāt mūs ticēt, ka, ja arī durvis ir aizslēgtas, aiz tām ir Draugs un Tēvs”. Sprediķī kardināls Andželo De Donatis aicināja jauniešus caur savu vecmāmiņu un vectēvu durvīm paļāvīgi klauvēt pie Dieva durvīm. Viņš aicināja apmeklēt vecos un vientuļos cilvēkus, jo tas ir žēlsirdības darbs.

Vaticannews.va
Foto: Pasaules vecvecāku un senioru dienas svinības Vatikānā (Vatican Media)