Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests aicina jaunos kardinālus dalīties Dieva mīlestības ugunī
29.08.2022 pl. 12:09
27. augusta pēcpusdienā Svētā Pētera bazilikā notika pāvesta Franciska sasauktā konsistorija 20 jaunu kardinālu iecelšanai un divu svētīgo kanonizācijas datuma apstiprināšanai.

Svētā Kārļa misionāru kongregācijas dibinātāja, Pjačencas diecēzes bīskapa Džovanni Batista Skalabrini un saleziāņu kopienas locekļa Artemida Dzati kanonizācijas svinības notiks šī gada 9. oktobrī. Konsistorijā nepiedalījās kardināls nomināts Ričards Bavobrs – Va diecēzes bīskaps no Ganas, kurš piektdien ieradās Romā un nekavējoties tika ievietots slimnīcā sirds problēmu dēļ.

Jauno kardinālu vārdā pāvestu Francisku sveica Kulta un sakramentu disciplīnas dikastērija prefekts kardināls Artūrs Rošs, uzsverot, ka, lai gan katrs no viņiem pilda dažādus kalpojumus, visi ir vienoti ticībā vienā Baznīcā. Britu tautības kardināls norādīja, cik svarīgs viņiem ir pāvesta personīgais piemērs. “No jums mēs mācāmies pretoties ikvienam prāta un sirds šaurības kārdinājumam. Ar pateicību apliecinām jums cieņu un paklausību, un, ja Kungs vēlēsies, arī gatavību ziedot savu dzīvību,” sacīja kardināls Rošs.

Sprediķi pāvests iesāka ar Kristus vārdiem: “Es atnācu uguni mest uz zemi, un mana vēlēšanās, lai tā jau degtu” (Lk 12,49). Francisks skaidroja, ka runa ir par spēcīgu Dieva Gara liesmu, kaislīgu Mīlestību, kas visu šķīstī, atjauno un pārveido. Ceļā uz Jeruzalemi Jēzus atklāj mācekļiem savu misiju, izmantojot uguns un kristības tēlu. Šī uguns, tāpat kā kristībapilnībā atklājas Kristus Lieldienu noslēpumā, kad Viņš, kā degošs stabs atver ceļu uz dzīvību cauri tumšajai grēka un nāves jūrai. Pāvests norādīja, ka ir arī cita uguns, kas kvēl oglēs. Tā ir maiga, paslēpta, bet ilgstoša uguns, un to izmanto ēdiena gatavošanai. Pēc savas augšāmcelšanās Jēzus parādās mācekļiem, kuri tobrīd atradās laivās, velkot tīklus ar zivīm. Pirmais ierodas Sīmanis Pēteris. Galilejas ezera krastā tiek radīta intīma atmosfēra, kurā mācekļi, pārsteigti un aizkustināti, priecājas par ciešo saikni ar savu Mācītāju. “Kungs mūs aicina būt drosmīgiem un dedzīgiem ganiem, kuriem rūp cilvēku pestīšana. Kungs mūs aicina nebaidīties mīlēt bez ierobežojumiem, bez nosacījumiem, jo Viņa sirdī deg Tēva žēlsirdības liesma,” teica Francisks. Pāvests mudināja lūgties par jaunajiem kardināliem, lai viņu sirdīs vienmēr kvēlotu Dieva Gara uguns.

Pēc ceremonijas Francisks kopā ar jaunajiem kardināliem devās uz “Mater Ecclesia” klosteri, lai apmeklētu pensionēto pāvestu Benediktu XVI. Tā bija aizkustinoša tikšanās.

Astotās konsistorijas laikā pāvests Francisks Kardinālu kolēģijā uzņēma 20 jaunus kardinālus, no kuriem 16 ir balsstiesīgi. Četri strādā Romas kūrijā, pārējie ir dažādu diecēžu bīskapi. Kardinālu kolēģijā ir pārstāvētas 85 valstis. Sestdien tām pievienojās četras jaunas valstis - Mongolija, Paragvaja, Singapūra un Austrumtimora. Visjaunākais kardināls ir Džordžo Marengo. 48 gadus vecais itāļu bīskaps veic apustuliskā administratora Mongolijā pienākumus.

29. un 30. augustā Vatikānā norisināsies kardinālu kopsapulce, kurā tiks diskutēts par jauno apustulisko konstitūciju “Praedicate Evangelium”, kas veltīta Romas kūrijas darbībai. Sēdē piedalīs 197 kardināli no dažādām valstīm.

Vaticannews.va